Futbal, 5. liga: Malženice nasúkali Šaštínu desinu, v Trebaticiach zažiaril hetrikom Kirka

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 3.5.2015, 20.13, Ján Král

Trebatice predviedli proti Križovanom gólovú smršť. Súperovi nasúkali šesť gólov, z toho už štyri v prvom polčase, keď sa hetrikom predviedol Lukáš Kirka.

Futbal, 5. liga: Malženice nasúkali Šaštínu desinu, v Trebaticiach zažiaril hetrikom Kirka

Lukáš Kirka je zimnou posilou Trebatíc, do klubu prišiel z Jalšového. Foto: Ján Král

Hlohovec v Strážach prehrával s domácim Spartakom, do prestávky ešte výsledok otočil, no v záverečnej dvadsaťminútovke o body prišiel, keď Polák dvoma gólmi strhol výsledok v prospech domácich.

Malženice zavreli ústa všetkým pochybovačom o ich jarnej forme. Na pôde Slovanu Šaštín vyhrali 10:0.

K deštrukcii súpera prispel štyrmi gólmi výraznou mierou Juraj Braniša. Hostia viedli už po polčase sedemgólovým rozdielom, po zmene strán hrali bez vylúčeného Krupu, no napriek tomu pridali ešte ďalšie tri údery.

Veľké Kostoľany v regionálne zaujímavom zápase porazili Zvončín 2:0, keď si góly rozložili do úvodu a  záveru druhého polčasu.

Mužstvá zo spodných priečok tabuľky Krakovany a  Horné Orešany si body podelili vo vzájomnom súboji po výsledku 1:1.

5. LIGA ZÁPAD – 24. KOLO:

Trebatice – Križovany 6:0 (4:0)
Góly: 5., 9. a 41. L. Kirka, 39. Chebeň, 53. Směřička, 55. Kapusta
TREBATICE: Veselý – Kapusta, Zemko, Chebeň, Herceg, Líška, Halás, Směřička, Zelenay, Kotula, L. Kirka (Kurinec, Konkuš, Nitka)
KRIŽOVANY: Vravúšek – Antal, Dobiš, Vrábel, Barniak, Šiška, Červenka, Šuran, Málik, Baláž, Blaho (Bališ)

Spartak Šaštín-Stráže – Hlohovec 3:2 (1:2)
Góly: 73. a 87. Polák, 29. Daniel – 41. Š. Chalány, 45. Ivanič
HLOHOVEC: Mišech – Andrássy, Pinček, Krajčo, Svíba, Polakovič, I. Chalány, Suchánek, Ivanič, Veľký, Š. Chalány (Planieta, Loskot, Kucharík)

Slovan Šaštín – Stráže – Malženice 0:10 (0:7)
Góly: 35., 42., 45. a 86. Braniša, 8. Zvolenský, 11. Gerši, 26. Sedlák, 33. Buchanec, 59. Karhan, 74. Gerši
ČK: 46. Krupa (Malženice)
MALŽENICE: Hluch – Hutár, Vdovjak, Nádaský, Krupa, Zvolenský, Karhan, T. Sedlák, Gerši, Buchanec, Braniša (Hraško – Krajčovič, Komadel)

Veľké Kostoľany – Zvončín 2:0 (0:0)
Góly: 47. Š. Kollár, 83. Janega
VEĽ. KOSTOĽANY: Jamrich – Čeliga, Porubský, Balón, Mačica, O. Strečanský, Kollár, Lesaj, Janíček, Valla, Grígel (Gula, Janega, Boldiš)
ZVONČÍN: Babirát – R. Klenkovič ml., Kopčan, Bron, Vandák, M. Klenkovič, Jankovič, Zelenský, Drozda, Semanko, Chabreček (Poláček, Hrušovský, Sládeček)

Krakovany – Horné Orešany 1:1 (1:1)

Góly: 41. Kališ (pen) - 21. Blažo
KRAKOVANY: Valovič – Bukovčák, Koyš, Kubran, M. Bogora, P. Sedlák, Kališ, Netsch, Hornák, Pavlovič, Ondrejka (M. Sedlák, Toplanský, O. Sedlák)
HOR. OREŠANY: Ostrihoň – Malý, Krchnavý, Galgóci, Zvonár, Blažo, Stacho, Volner, Krchnavý, Mekký, Hodulík, (Beňovič)