Futbalová glosa: Hrnčiarovce v tabuľke vyzerajú ako živnostníci po reštrukturalizácii Váhostavu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 4.5.2015, 13.41, prispievatelia

Futbal na nižších úrovniach treba brať niekedy s nadhľadom. O to sa snaží vo svojich glosách aj futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár.

Futbalová glosa: Hrnčiarovce v tabuľke vyzerajú ako živnostníci po reštrukturalizácii Váhostavu

Ilustračné foto: jkr

Tentoraz písal odľahčene o sobotnom zápase Hrnčiarovce - Siladice 1:3 (Klikni pre bližší kontext).

Milí priatelia,
po minulotýždňovej abstinencii absencii glosy, vykorčulovali hrnčiarovskí krasojazdci už aj s najznámejším grafomanom v okresnej súťaži, keďže ten bol minulý týždeň čerpať inšpiráciu z nestarnúcich textov toho malého plešatého s tými detskými klávesami s rúčkou.

Tak len v rýchlosti, aby Drahovčania nemali pocit, že boli ukrátení: Nadelili našim stoličku pri našej tradičnej streleckej bilancii, teda nule.

Ale naspäť k Siladiciam. Chlapci na nás vybehli jak sršni, včely majú kráľovnú, Siladičanom velil Buben.

Omladený kolektív atakujúci popredné miesta tabuľky hrozil najmä po krídlach, na druhej strane ohrozoval na zdraví nestarnúceho Vargu Vozo, keď mu jemným šlapáčikom upravil jazyk na kopačke, aby mu o pár minút neskôr takmer pristál s kolenom na frizúre.

V 13. minúte zahrávali Hrnčiarovani na vlastnej polovici aut, zvolili variantu Pat a Mat, loptu im vypichol hosťujúci hráč, posunul na naspeedovaného (akože rýchleho) Kinčiho, ktorý v bežeckom súboji po pravej strane nechal za sebou hneď dvoch brániacich domácich, aby z uhla jasličkami prekonal Kuzmiča.

0:1.

Prvá časť dejstva sa teda niesla v znamení prevahy hostí, Kuzmič mal však až na spomenutý gól zatiahnutú roletu a zmaril minimálne dve tutovice.

Asi po dvadsiatich piatich minútach kondičného tréningu bez lobdy sme sa do zápasu vrátili aj my, po peknej kombinačnej akcii zacentroval Erikson zľava na Jeďovu ofinku, uhol dopadu lopty, však silno nekolidoval s uhlom účesu a tak si mičuda z hranice päťky veselo odskákala do zámezí.

O pár minút neskôr sme dokonca strelili aj gól, kedy Marčelino, ináč on aj repuje, normálne že o láske, životných pravdách a tak, zahlavičkoval nie príliš prudko na hosťujúcu bránku, pred brankárisom sa do hlavičky položil výborne hrajúci Mirko B., sudí však gól neuznal pre ofsajd.

Pred koncom polčasu mal ešte dobrú príležitosť na skórovanie Jeďo, keď po peknom prieniku Maťa Zaorala zvolil hosťujúci stopér variant "kosa", z  nariadeného priameho kopu však Šeďo naplul vedľa bránky.

Prvé dejstvo 0:1, ale videli sme, že súper je hrateľný, reku aspoň tú remízku dáme. No to by sme však nesmeli dostať hneď v 47. minúte na 0:2, keď opäť naspeedovaný Kinči obehol a odtlačil Mirka B. a tentoraz z  ľavého uhla obstrelil Kuzmiča.

Hostia potom poľavili, ale či mi veríte, alebo nie, začali sme hrať aj futbal. Normálne takto, že sme hostí zatlačili, povyhrávali sme súboje a  dokonca sme si dokázali aj viac ako štyrikrát po sebe prihrať.

Po jednej takejto akcii si dokonca Jeďo vypýtal pozvánku do rubriky "Frajer na záver", keď v 57. minúte z 20 metrov napriahol a trafil takú šibenicu že dovi (čas na videu od 11:15).

Opäť nám však došlo futbalové korenie, keď tak nad tým rozmýšľam, nemohli by sa tie góly aj bodovať, však toto ani neni spravodlivé, že my dostaneme nejaký zašmodrchanec a hentaké výstavné kúsky sa počítajú tiež len za jeden???

Otázku nechám na kompetentných.

Opraty zápasu sme s cieľom otočiť zápas držali my, súpera sme udržiavali na jeho polovici, náš tlak bol však platonický a k druhému deflorovaniu súpera už neprišlo, naopak so stiahnutými nohavicami nás v 89. minúte nachytal dobre hrajúci Adam Horváth.