Sabov gól z priameho kopu rozhodol o víťazstve Spartaka nad Ružomberkom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.5.2015, 21.19, Ján Král

Spartak vyhral nad Ružomberkom 2:1. Hostia dlho vzdorovali, o triumfe Trnavy napokon rozhodol krásnym gólom z priameho kopu Sabo.

Sabov gól z priameho kopu rozhodol o víťazstve Spartaka nad Ružomberkom

Do zostavy andelov sa vrátili po treste Nikolič a Vlasko, prvýkrát po zranení hral od začiatku Cleber. Na poste ľavého stopéra dostal tentoraz prednosť Greššák.

Prvú šancu mal už v druhej minúte Cleber, zakončil však zbrklo vedľa. Brazílčanovi nevyšla ani strela spoza šestnástky, gólman Šavol ju vyrazil na roh.

Spartak bol v prvom polčase aktívnejším tímom, dlho však narážal na organizovanú obranu súpera. Trnavčanom sa ale miestami darilo hľadať štrbiny. Dvakrát sa objavil v palebnej pozícii Mikovič, z toho raz opečiatkoval žrď.

Gólovú radosť vniesol na tribúny v 29. minúte Vlasko. V šestnástke si loptu prehodil na pravačku a krížnou prudkou ranou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre.

Vlasko mohol onedlho pridať druhý gól, trafil ale presne do náručia Šavola. Rovnako pochodil o pár minút neskôr v ešte lepšej príležitosti Sládek.

Ružomberok sa v prvom polčase zameral skôr na defenzívu, vypracoval si dve výrazné šance. Po Janičovej štandardke na prvej tyči nepresne hlavičkoval Kružliak a v závere polčasu Zošák z hranice pokutového územia vyskúšal pozornosť Kelavu.

Hviezdou úvodu druhého polčasu mohol byť Cleber. Najprv však jeho strelu zastavil Šavol a neskôr žrď. Na opačnej strane mohol z ničoho nič udrieť Masaryk, z otočky vypálil nad.

Kanonier Liptákov si ale všetko vynahradil v 68. minúte, keď po prieniku striedajúceho Turčáka usmernil loptu zblízka do siete.

Tréner Jarábek prestriedal, na ihrisko prišiel namiesto Sládeka Vojtuš, Clebera vymenil Hlinka. Práve po faule na Vojtuša zahrával priamy kop Sabo a loptu technicky zakrútil do siete – 2:1.

Vyrovnať mohol po nákope do pokutového územia Almaský, ktorý sa pretlačil cez Nikoliča a obišiel aj Kelavu, netrafil však odkrytú bránku.

Spartakovci už v závere Liptákov do tlaku nepustili a po víťazstve 2:1 získali v Zlatých Moravciach ďalšie tri body.

Spartak Trnava – MFK Ružomberok 2:1 (1:0)
Góly: 28. Vlasko, 80. Sabo – 67. Masaryk
ŽK: Mikovič, Kelava - Zošák, Masaryk, Boszorád, Janič, Rosa
Rozhodovali: Vlk – Slyško, Mikulaj
Diváci: 1486
SPARTAK: Kelava – Janečka, Nikolič, Greššák, Čonka – Sabo, Casado – Cleber (74. Hlinka), Vlasko, Mikovič (90. Vyskočil) – Sládek (70. Vojtuš)
RUŽOMBEROK: Šavol – Boszorád (83. A. Lovás), Práznovský, Kružliak, Rosa – Zošák (59. Turčák), Gerát, Nagy, Almaský – Janič (83. Vavrík) - Masaryk