Karhanov odkaz účastníkom McDonald´s Cup-u: Všetko je o poctivom tréningu

ŠPORT - Futbal | 6.5.2015, 09.04, prispievatelia

Žiaci zo Základnej školy na ulici Kornela Mahra skončili na podujatí na piatej priečke.

Karhanov odkaz účastníkom McDonald´s Cup-u: Všetko je o poctivom tréningu

Miroslav Karhan odovzdáva medaile mladým futbalistom. Foto: Lucia Kniezová

Trnavský kraj má svojho futbalového majstra. Najlepším tímom, z 86 prihlásených škôl Trnavského kraja a zároveň postupujúcim do finále 17. ročníka McDonald´s Cup a Majstrovstiev Slovenska vo futbale najmladších žiakov a žiačok, sa stal tím ZŠ Zoltána Kodálya, Švermova 8, v Galante.

Finálový zápas rozhodol o víťazstve chlapcov z Galanty, ktorí v dramatickom súboji zvíťazili nad súpermi zo ZŠ Komenského, Senica, stavom 6:4. Na treťom mieste sa umiestnila ZŠ Mateja Bela Kláštorná 4, Šamorín.

V Trnavskom kraji sa do turnaja prihlásilo 86 základných škôl. Z nich sa jednotlivými kolami do krajského kola prebojovali futbalové tímy týchto škôl:

ZŠ Zoltána Kodálya, Švermova 8, Galanta

Trnavské krajské kolo sa odohralo na štadióne Lokomotíva Trnava, pod taktovkou Kalokagatie, centra voľného času v Trnave.

V spolupráci s trnavskou reštauráciou McDonald´s pripravili malým hráčov deň plný športových zážitkov a ďalších prekvapení.

Prialo aj počasie. Turnaj otvoril oficiálny nástup všetkých tímov a slávnostný výkop Ronalda McDonalda.

Futbalové družstvá súťažili v skupinách A a B. V skupine A nasadila latku vysoko ZŠ Komenského Senica.

Suverénne prešla všetkými zápasmi: Senica - Radošovce  5:2,  Senica – Piešťany 9:2. V skupine B viedla ZŠ Zoltána Kodálya Galanta. Svojich súperov zo Šamorína zdolala 4:2, Trnava prehrala 3:1.

Víťazi
V Trnavskom kraji vo finálovom zápase zvíťazili šikovní hráči Základnej školy Zoltána Kodálya z Galanty nad tímom zo Základnej školy Komenského Senica, s výsledkom 6:4. Na treťom mieste skončilo družstvo Základnej školy Mateja Bela, Šamorín.
4. miesto         ZŠ Radošovce
5. miesto         ZŠ s MŠ, Kornela Mahra 11, Trnava
6. miesto         ZŠ Brezová 19, Piešťany

Najlepší strelec: Sebastián Nagy, Noel Jajcaj, ZŠ Zoltána Kodálya Galanta
Najlepší hráč: Adam Bíly, II.ZŠ Komenského Senica

Ceny družstvám odovzdával Andrej Havlík, riaditeľ Centra voľného času Kalokagatia. Spoločnosť McDonald´s zastúpil Ronald McDonald.

Hosťom trnavského krajského kola bol Miroslav Karhan, bývalý kapitán slovenskej reprezentácie, a víťazom odovzdal medaile.

Absolútnym majstrom trnavského krajského kola 17. ročníka McDonald´s Cup sa stali futbalisti zo Základnej školy Zoltána Kodálya, Galanta.

Pre trénera týchto šikovných futbalistov Laszla Benkovicsa bola výhra veľkým prekvapením.

Je hrdý na svojich zverencov a má obrovskú radosť z postupu do celoslovenského finále. Podľa jeho slov sa škole takéto výborné umiestnenie v športových turnajoch podarilo vďaka malým hráčom po prvý krát.

Hosť Trnavského krajského kola Miroslav Karhan hrával v renomovaných španielskych, tureckých a nemeckých kluboch. V Spartaku Trnava odštartoval a neskôr aj ukončil hráčsku kariéru. S počtom 107 reprezentačných štartov za národný tím Slovenska vytvoril nový slovenský rekord.

Mladým hráčom odkázal, že všetko je len o tréningu. Podľa jeho slov je veľa hráčov, ktorí majú talent, no nedajú tomu všetko, nevenujú sa futbalu na sto percent.

Sú futbalisti, ktorí majú talentu menej, no chcú a úspech a postup si vytrénujú a vydrú. V prvom rade treba získať cit pre loptu, a ten sa získa len častým a poctivým tréningom.

Vyvrcholením ôsmich krajských kôl 17. ročníka McDonald´s Cup 2014/2015 je celoslovenské finále v dňoch 18. – 19. júna 2015 na futbalovom štadióne FN Nitra, Jesenského 11 v Nitre.

Titul McDonald’s Cup a Majstri Slovenska vo futbale najmladších žiakov a žiačok a vecné ceny odovzdá patrón turnaja Marek Hamšík.