Spartak vyhral na Myjave rozdielom triedy, smeruje za obhajobou tretieho miesta

ŠPORT - Futbal - Spartak | 20.5.2015, 20.20, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka zvíťazili v 31. kole Fortuna ligy v Myjave suverénne 3:0. Dva góly strelili z penált, tretí pridal v závere striedajúci Vojtuš.

Týmto gólom Erika Saba z penalty sa Trnavčania ujali na Myjave vedenia. Foto: Štefan Horváth

V prvom polčase sa hral opticky vyrovnaný zápas, obe mužstvá sa snažili o kombinačný futbal, do gólových šancí sa však dostávali aktívnejší Trnavčania.

Už v úvode preveril Solničkovu pozornosť strelou z rohu šestnástky Cleber. O pár minút neskôr trafil Sabo z podobného miesta do brvna. Potom predviedol päťdesiatmetrové sólo Mikovič, ktorý prešiel obranou súpera ako nôž maslom a zastavil ho až Solnička, ktorý sa mu hodil pod nohy.

Po polhodine hry Mikovič posunul v pokutovom území loptu na Greššáka, ten prudko vystrelil, lopta tesne míňala žrď a len tesne ju na zadnej žrdi nestihol zasunúť Sabo.

V 36. minúte prenikal do šestnástky Vlasko, nedovolene ho zastavil Jánošík a z nariadenej penalty Sabo poslal Solničku do opačného rohu brány – 0:1.

Do konca prvého polčasu mal ešte výbornú príležitosť Cleber, keď sa dostal za obranu hostí, nájazd však zakončil nepresne.

Po zmene strán zosilnel dážď, čo v úvode druhého dejstva pomáhalo viac Myjavčanom. Tí začali aktívne a v 51. minúte aj dostali loptu do siete. Po Danielovej strele však dorážal Kuzma loptu do siete z ofsajdu a gól preto neplatil.

Trnavčania sa vrátili k svojej hre po desiatich minútach. Po vynikajúcej spätnej prihrávke Mikoviča na Vlaska dotlačil strelu do siete z ofsajdovej pozície Sabo. Aj druhý asistent rozhodcu však bol pozorný a arbiter Valášek na jeho pokyn zásah neuznal.

Do listiny strelcov sa neskôr mohol zapísať Casado, z hranice šestnástky ale placírkou netrafil cieľ. Domáci podkurovali andelom najmä zo svojej pravej strany, aktívny, aj strelecky, bol najmä krídelník Daniel.

Nádhernú akciu predviedol v 71. minúte trojuholník Sabo – Vlasko – Cleber. Krídelnú akciu ako z veľkej knihy futbalu zakončil však Brazílčan nepresne.

V 76. minúte kopali červeno-čierni aj druhú penaltu. Faulovaným hráčom bol opäť Vlasko, tentoraz si loptu aj sám postavil na biely bod a pohodlne zaznamenal svoj desiaty ligový gól v sezóne.

V samom závere ešte spečatil trnavský triumf svojím prvým gólom v drese Spartaka Vojtuš, keď po Ciprysovej ľahkej strate lopty pri vlastnej šestnástke využil následnú nezištnú prihrávku od Mikoviča.