Spartak poľahky porazil vypadávajúcu Banskú Bystricu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.5.2015, 20.01, Ján Král

Spartak Trnava zdolal v predposlednom kole Fortuna ligy Banskú Bystricu 3:1. Trnavčania nad zdecimovaným súperom, ktorý hral viac ako dve tretiny zápasu len s desiatimi mužmi, herne dominovali a zaslúžene zvíťazili.

Takto sa tešili futbalisti Spartaka v špeciálnych tričkách po zápase na ďakovačke s fanúšikmi. Foto: Lukáš Grinaj

Na trávniku v Zlatých Moravciach, kde majú andeli pre rekonštrukciu Štadióna Antona Malatinského dočasný domov, nebolo poznať, že pred zápasom zhltol kubíky vody.

Celodenný dážď akoby zázračne ustal pred zápasom a dovolil tak aj dôstojnú rozlúčku klubových predstaviteľov s trojicou Janečka, Vyskočil, Kuzma, ktorí v novej sezóne už nebudú pokračovať v tíme Spartaka.

V zostave andelov chýbal z rodinných dôvodov brankár Kelava, šancu tak premiérovo dostal mladý Jakubech.

Trnavčania začali aktívne, tlačili sa dopredu a už v 16. minúte si na Greššákovu kolmicu do šestnástky výborne nabehol Vlasko, obišiel Boroša a pohodlne otvoril skóre.

V 22. minúte si vynikajúco narazil Mikovič s Vlaskom, ktorý trnavskému krídelníkovi loptu šikovne posunul pätičkou do tutovky. V poslednej chvíli zatiahol ručnú brzdu Vajda, videl červenú kartu a z nariadenej jedenástky zvýšil Sabo na 2:0.

Do prestávky mohlo skóre ešte narásť. Výrazné šance mali Vlasko, Mikovič či Cleber, buď však nemierili presne alebo dobre zasiahol brankár Dukly Boroš.

Hostia pôsobili odovzdaným dojmom, smerom dopredu sa snažil čo-to vymyslieť iba technicky a rýchostne dobre vybavený ľavý krídelník Polievka, avšak u spoluhráčov nenachádzal odozvu a celá snaha končila v dostatočnej vzdialenosti od šestnástky.

Pred prestávkou sa ešte pridal Rejdovian, ktorého center ale Šovčík nestihol usmerniť do siete.

Po zmene strán vyslali na Jakubecha propagačné pokusy Kapor a Rejdovian, gólman Spartaka musel riešiť aj Savičov polocenter-polostrelu, po ktorej pálil ešte Kapor. Na opačnej stran sa zastreľovali Mikovič a Vojtuš.

V 63. minúte sa dostal na ihrisko namiesto Greššáka Janečka, vzápätí sa aj dostal do šance, k lepšiemu zakončeniu mu ale chýbal polkrok.

Zanedlho Sabo po vysunutí od Vlaska trafil v dobrej pozícii do žrde. Zápas sa dohrával v exhibičnom tempe, v 85. minúte ešte Mikovič po prihrávke od Casada zvýšil na trojgólový rozdiel.

Dukla v závere zaznamenala aspoň čestný úspech, keď po centri zasunul loptu hlavou do siete Rejdovian a upravil na konečných 3:1 pre Trnavu.