Futbal, 2. liga: Juniorka Spartaka v divokom zápase prehrala s Pohroním

ŠPORT - Futbal - Spartak | 24.5.2015, 21.25, Ján Král

Juniori Spartaka prehrali v Dolnej Ždani s tímom FK Pohronie 3:4, hoci viedli už dvojgólovým rozdielom. V tabuľke klesli na štvrté miesto v šesťčlennej skupine o záchranu.

Futbal, 2. liga: Juniorka Spartaka v divokom zápase prehrala s Pohroním

Ivan Pikulík (v červenom) strelil dva góly spartakovcov. Foto: Jozef Cvajniga

Peter Zelenský, tréner juniorov Spartaka, o zápase povedal: "Nenachádzam slov, taký zápas som nezažil za celú svoju futbalovú kariéru hráča i  trénera. Po polčase sme mohli viesť päťgólovým rozdielom, napokon prehráme 3:4. Nechápem to, neviem to vysvetliť, ako sa také niečo môže stať. Upozorňoval som cez prestávku hráčov, že 0:2 je zradný výsledok, súper sa jedným gólom môže vrátiť do zápasu. Sládek v úvode druhého polčasu na šestnástke stratil loptu, inkasovali sme gól a už sa to viezlo. Chlapci si prestali veriť. Súper potom dvakrát geniálne trafil do šibenice, z troch striel sme dostali tri góly, potom ďalší po štandardke a bolo po zápase. Vrátili sme sa do hry penaltou, Sládek mohol vyrovnať, aj remíza by bola pre nás po takom priebehu stretnutia prehra. Prešustrovať takýto zápas, to je jedna tragédia. Ak by sme vysoko prehrali, tak ma to tak nemrzí ako tento zápas."

2. LIGA - SKUPINA O ZÁCHRANU:

FK Pohronie – Spartak juniori 4:3 (0:2)
Góly: 50. a 83. Abrahám, 71. Paraj, 73. Garaj – 3. a 28. Pikulík, 87. Mečiar (pen)
ŽK: Ba, Horník
SPARTAK: Kneževič – Horník, Deket, Ba, Mečiar – Vojtuš (71. Jirka), Koštál (64. Steinhubel), Hlinka, Chovanec (83. Ondra) – Sládek – Pikulík

Dubnica – Šamorín 1:2

Nové Mesto nad Váhom – Slovan B 3:2

1 FK Pohronie 30 16 4 10 50 : 43 52 7
2 Slovan B 30 10 6 14 35 : 42 36 -9
3 Šamorín 30 7 8 15 26 : 47 29 -16
4 Spartak juniori 30 7 7 16 32 : 46 28 -17