Spartak prehral v Žiline a v konečnej tabuľke sezóny skončil až štvrtý

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.5.2015, 19.08, Ján Král

Spartak Trnava predviedol v Žiline zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom mal viac gólových šancí, mohol rozhodnúť o výsledku, po zmene strán sa vlastnými chybami pripravil o zisk čo i len bodu, prehral 0:3 a keďže Slovan vyhral v Dunajskej Strede, napokon prišiel aj o tretie miesto.

Spartak prehral v Žiline a v konečnej tabuľke sezóny skončil až štvrtý

Úvod priniesol výborný futbal, v prvej desaťminútovke sa do zakončenia hlavou dostal Tóth, Cleber strieľal spoza šestnástky, Sabo po rýchlom úniku netrafil bránku a na opačnej strane sa v dobrej palebnej pozícii ocitol Jelič.

Na trávniku sa neskôr potvrdilo, že pre obe mužstvá sú vzájomné zápasy vždy o veľkej rivalite. Medzi hráčmi sa iskrilo, pribúdali žlté karty. Nervózne momenty však akoby viac vybudili trnavských hráčov, ktorí sa dostávali do gólových šancí.

Cleber z čiary nenašiel adresáta prihrávky ani na dvakrát, o pár momentov neskôr podobne podchodil aj Vlasko. Po chybe obrany z päťky neprekonal Volešáka vzápätí Mikovič.

Onedlho Sabo zachytil malú domov, radosť z koncovky mu však opäť zobral žilinský brankár.

Najväčšiu šancu prvého polčasu mal Cleber. Po Letičovej chybe, ktorý nezachytil loptu, išiel Brazílčan sám na bránku, ale netrafil priestor medzi troma žrďami.

Do prestávky ešte roztlieskal divákov Mikovič, keď v plnom behu trafil skákajúcu loptu, lenže Volešák opäť bol na svojom mieste a jeho bombu vyboxoval.

Zo žilinskej strany sa najviac do siete pýtala hlavička Vavra a v závere polčasu Škvarkov prienik, pri oboch pokusoch pohotovo zasiahol Kelava.

Druhé dejstvo bolo pre Trnavou katastrofou. Prvý gólový úder prišiel v 51. minúte. Tóth zlou rozohrávkou vysunul do gólovej šance Jeliča a pre žilinského kanoniera nebol problém skórovať.

Trnavu inkasovaný gól vyviedol z rytmu, domáci sa dostali na koňa a v 65. minúte Jelič doklepol do siete strelu vyrazenú strelu Škvarku. Domáci viedli dvojgólovým rozdielom a na Trnavu sa valila ďalšia pohroma.

Tóth nezachytil pohyb Mihalíka a ten pohodlne pridal tretí úder trnavským bronzovým ambíciám.

Iskierku nádeje mohol po priamom kope Vojtuša vykresať pre andelov striedajúci Hlinka, zblízka však netrafil.

Zvyšok zápasu sa už len dohrával, skóre sa napriek ďalším streleckým pokusom na oboch póloch ihriska už nezmenilo.