FUTBALOVÁ GLOSA: V Hrnčiarovciach dúfajú, že Červeník sa zo súťaže neodhlási

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.6.2015, 07.01, prispievatelia

Futbal na nižších úrovniach treba brať niekedy s nadhľadom. O to sa snaží vo svojich glosách aj futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár.

FUTBALOVÁ GLOSA: V Hrnčiarovciach dúfajú, že Červeník sa zo súťaže neodhlási

Ilustračné foto: jkr

Tentoraz písal odľahčene o sobotnom zápase Hrnčiarovce - Červeník 3:0 (Klikni pre bližší kontext).

áno je to tak. Vyhrali sme. Že čóóó?
3:0!

Najprva si trochen žažonglujme s číslami. Hrnčiarovská konštanta rovná sa 33,363636 a tak do mŕtva, to sme nahodili do kalkulačky naše veky, keď sa nás konečne o 16.30 zišlo 11.

Keby sme namali Maťa, v pohode dáme 37.

Ale keby sme napríklad nemali Maťa, nemal by kto otvoriť v 7. minúte skóre. Prvá Jeďova prihrávka za obranu si do sita ešte cestu nenašla, ale potom to Maťo dal jak pán - 1:0.

Potom sa, a nehanbím sa to napísať, moderný ľavý obranca, ktorého aj Vozom volajú, si loptu so Sedlom narazil, v šestnácke si sekol obrancu, vystrelil, ale niektorým ľuďom je skrátka jedno, že si sám seba chcem pochváliť, né skrátka, obranca mi ju vykopol.

Potom sa prezentoval Jeďo. Také dva pluvance, že kým došli k brankárisovi hostí, už mu klipkali oči od únavy.

Lenže Jeďo je iný pán. To bolo len jeho taktika, brankárisa si uspal, pretože v 30. minúte takto vystrelil: -.--.-.-..-...-. No vystrelil, lobda doputovala do sita, ale to sa ani nezatriaslo.

Bolo 2:0 a Marcel Merčiak by dosiahol futbalový organizmus.

Dobre ši zrobil.

Pochválení buď maloverní, raz sme už do polčasu 2:0 vyhrávali a potom sme to s Orvišťom doj., sorry prehrali, to však v útoku nehral náš Ďžánludži Bufón, ktorý sa v každom súboji o loptu prezentoval peknými karate ťahmi.

Poločas 2:0.

Na druhý polčas sme nastúpili o 15 minút starší, lebo my už sme tak starí, že si musíme vážiť každú minútu.

Ozaj, jak je to s tými dóchodkami?

Ešteže máme v tíme aj nejakých dvadsiatnikov, jeden z nich, Dušanko na vlastnej polovici si prebral lobdu a potom to dal štýlom Crash Bandicoota.

Na polovičke súpera postupne pozbieral 5 umbakarmí, more, teraz som pozeral Messiho, ten ich dal cez víkend len 4.

No a Dudko ked sa rozbehne, on ani neklučkuje, to už len dispečéri hlásia, že po pravej strane uteká roztúrovaný Dudko a všetko, čo má zdravé nohy radšik odskakuje.

A úplne najvác je ten jeho fígeľ na koniec.

A to tajomstvo jééééé... že ked dójdeš do šestnástky, zavri oči a vystrel. Mám sa stále, čo učiť.

3:0.

To už v Hrnčiarovciach začali padať mobilné siete. A Bufón. Ten už nevedel, na ktorú nohu by mohol krívať, ale jak zbadal nablízku loptu, išól jak drak. A to ešte mohol byť hrdinom, keby premenil 100 percentnú šancu po prihrávke od Jeďa.

Zdramatizovať zápas sa pokúsil hosťujúci Marek Vachan, ktorý si na hranici šestnástky vypýtal priamy kop, ktorý sme diplomaticky posunuli pred hranicu pokutového územia, lebo toto nám ide. Uhádali by sme aj Alberta Einsteina.

Z hubu nám to išlo a výnimočne aj s nohami, konečne sme to prestali kaziť dvom hráčom a to Maťovi a Rado Van Ovi a tak sme si mohli po poslednom hvizde takto zakrepčiť.

Ono tento víkend bol vydarený tak úplne, že úplne, svojou návštevou nás poctili chalani z Frankfurtu, len jedna škoda, že zamierili na ten nevíťazný futbal. Doteraz kolujú v Hrnčiarovciach legendy, keď to ultras rozpútali v kose na tribúne.

Ale program sme im hádam vychladili celkom dobre. Či?

Nazdár

P.S.: Ja len dúfam, že sa teraz Červeník neodhlási, ako nám to spravilo po jeseni Jalšové.