Spartak remizoval v Sarajeve, pred odvetou má šancu na postup

ŠPORT - Futbal - Spartak | 2.7.2015, 20.27, Ján Král

V úvodnom zápase prvého predkola Európskej ligy UEFA remizoval Spartak Trnava v Sarajeve s domácim Olimpicom 1:1 a pred odvetou si vytvoril sľubnú východiskovú pozíciu.

Spartak remizoval v Sarajeve, pred odvetou má šancu na postup

Na fotografii v bielom Ivan Schranz. Foto: Ján Král

Tréner Juraj Jarábek poslal od úvodu na ihrisko dve nové tváre. Borisa Godála zaradil na post pravého obrancu a na hrote sa predstavil Haris Harba. V bráne sa oprel o služby Bojana Kneževiča.

Trnavské mužstvo hnalo dopredu asi sto verných, časť z nich dorazila na štadión pre problémy na ceste až v 20. minúte.

V úvodných minútach sa mužstvá oťukávali. Aktívnejší smerom dopredu boli Trnavčania, no Olimpic využil rýchly brejk, keď lopta smerovala na Pandžu, ktorý si v pokutovom území zasekol Godála a nedal šancu Kneževičovi.

Na gól Sarajeva mohol odpovedať Schranz, z voleja po rohovom kope ale trafil iba do priestorov, kde stál pripravený brankár Hamzič.

Vzápätí to skúšal neúspešne spoza šestnástky Greššák, netrafil však cieľ. Domáci do prestávky mohli svoje skóre ešte zvýšiť.

Center z ľavej strany prešiel až k Brkovičovi, ktorému sa v poslednej chvíli do rany obetavo vložil Čonka a pred polčasom po podobnej situácii, ibaže z opačnej strany, hlavičkoval Raščič zblízka do brvna.

Po zmene strán andeli zvýšili aktivitu, Sabo po rohovom kope hlavou iba tesne minul. Olimpic však naďalej vychádzal z pozornej defenzívy a nepúšťal andelov do tlaku.

V 70. minúte prišiel na ihrisko namiesto Ivana Schranza Emir Halilovič. Domáci diváci mu ako rodenému Bosniakovi pri príchode zatlieskali, to však ešte netušili, že o pár sekúnd premení svoj prvý dotyk s loptou na gól.

Trnava zahrávala roh, lopta sa dostala k Halilovičovi, ktorý ju z hranice šestnástky z voleja napálil do žrde, od ktorej sa s prispením brankára odrazila do siete.

O pät minút mohli vlci, ako znie prezývka Olimpicu, opäť viesť. Kneževič neudržal v rukách center z ľavej strany, lopta padla pred Brkoviča, no tej trafil iba do žrde a Cleber následne zažehnal nebezpečenstvo.

Trnava nepredviedla v Sarajeve zrovna oslnivý výkon, no napokon mohla aj vyhrať. Z pravej strany sa v závere do zakončenia predral Sabo a len zákrok brankára Olimpicu mu zabránil v skórovaní.

Odveta je na programe vo štvrtok 9. júla o 20.00 v Zlatých Moravciach, výsledok 1:1 dáva nádej na postup.