Sarajevo už je na ceste na Slovensko, Spartak zatiaľ predal 1200 lístkov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.7.2015, 15.34, Ján Král

Na odvetný zápas prvého predkola Európskej ligy medzi Spartakom Trnava a Olimpicom Sarajevo je predaných už 1200 vstupeniek! V prvé dva dni predaja mali možnosť zakúpiť si lístky výlučne len držitelia permanentiek z minulej sezóny.

Martin Tóth a Ján Vlasko v súboji počas pondelkového tréningu. Foto: Ján Král

Od utorka už začína voľná distribúcia, pokladňa na sekretariáte Spartaka na Kollárovej 26 sa otvorí o 16.00.

Celková kapacita je 3800 miest, v klube veria, že bude vypredané. Duel sľubuje zaujímavý náboj, v prvom stretnutí sa zrodila remíza 1:1, čo je do odvety sľubná východisková pozícia. Zároveň však musia byť Trnavčania pozorní a nič nepodceniť.

Najmä ofenzívne trio súpera Brkovič - Raščič - Pandža v prvom stretnutí ukázalo, že dokáže defenzíve poriadne zamotať hlavu.

Olimpic je v týchto chvíľach už na ceste smerom na Slovensko. Výprava sa prepravuje autobusom, príchod majú avizovaný vo večerných hodinách.

Andeli v pondelok trénovali o 19.30 v Modranke, to si zopakujú aj v utorok, v stredu už ich čaká, rovnako ako Olimpic, oficiálny tréning v dejisku stretnutia.
Trénerom sú k dispozícii všetci hráči, s tréningom už začal po zranení Srdjan Grabež, individuálne sa pripravuje Patrik Čarnota.

Duel s Olimpicom bude pre Trnavu osemdesiatym v medzinárodných pohároch UEFA (do štatistík nie je započítaný stredoeurópsky ani Interpohár).

"Podrobnosti o všetkých zápasoch si nájdu hlavne fanúšikovia Spartaka, ale aj ostatní priaznivci futbalu v knihe Od Lausanne po Zürich, ktorá sa dostane na knižný trh v auguste, pri príležitosti otvorenia futbalového skvostu – novučičkej City Areny Antona Malatinského," píše autor knihy Mikuláš Rožňák v bulletine k zápasu.

Zápas Spartak Trnava - Olimpic Sarajevo má výkop vo štvrtok 9. júla o 20.05.

Vlaskovo meno oslovuje po celom Slovensku
Spartak sa bude v odvete proti Olimpicu Sarajevu opierať medzi inými aj o výkon Jána Vlaska. Aj v prvom zápase patril k tomu lepšiemu, čo Trnava v  zápase ponúkla.

"V Sarajeve sme v prvom polčase nehrali svoju hru. Cez polčas sme si povedali niektoré veci v kabíne a po prestávke sa náš prejav zlepšil. Vyrovnali sme, v domácom prostredí ale budeme chcieť hrať úplne inak a ukázať to, čo sme predvádzali celú jar, teda vysoký pressing so snahou zamedziť súperovi v rozvíjaní útokov," vraví pred súbojom stredopoliar Spartaka Ján Vlasko.

Kreatívny futbalista bol v predošlých dňoch patrónom futbalového kempu, ktorý sa uskutočnil v Červeníku a niesol jeho meno. Počas piatich dní si 45 detí pod vedením štyroch trénerov zdokonaľovalo svoje futbalové schopnosti.

"Kemp zastrešoval Marek Tajber. Trikrát som medzi deti na tréning prišiel aj ja a zahral si s chlapcami futbal, nechýbala ani autogramiáda. Mali sme tam aj decká z Michaloviec či Považskej Bystrice, teší ma, že sme oslovili široké okolie," dodal Vlasko.