Na hádzanárov Hlohovca čakajú v závere augusta súboje Československého pohára

ŠPORT - Hádzaná | 21.7.2015, 08.32, prispievatelia

Na konci augusta zavítajú hádzanári SPORTY Hlohovec do Prahy na Československý pohár.

Na hádzanárov Hlohovca čakajú v závere augusta súboje Československého pohára

Ilustračné foto: sporta.sk

Ide o nový projekt, o ktorý sa postaral Český zväz hádzanej. V termíne od 28. do 29. augusta sa v pražskej Športovej hale Eden stretnú dva najlepšie kluby z českej extraligy a dva najlepšie kluby slovenskej extraligy. Ide o Final four, z ktorého vzíde víťaz Česko-slovenského pohára.

V piatok 28. augusta sa odohrajú semifinálové zápasy, v ktorých si o 17.45 hod. zmeria sily slovenský vicemajster SPORTA Hlohovec s českým majstrom z Plzne. Po nich sa stretnú český vicemajster z Lovosíc proti slovenskému majstrovi Prešova.

Hracia doba stretnutí bude 2 x 30 minút s prestávkou trvajúcou 10 minút. V prípade nerozhodného výsledku nasledujú po riadnej hracej dobe sedem metrové hody.

Porazení zo semifinálových zápasov sa stretnú o deň neskôr, v sobotu 29. augusta o 15.00 hod. v súboji o tretie miesto. Víťazi sa pobijú o titul Československého majstra v sobotu 29. augusta o 17.00 hod.

Čas finálového zápasu sa môže ešte meniť po dohode s Českou televíziou.

Víťaz a majster Česko-slovenského pohára sa môže okrem titulu tešiť aj na odmenu 1500 eur. Porazený finalista zinkasuje 1000 eur a bronzový tím podujatia 500 eur.