Spartak otočil nepriaznivý vývoj s Linfieldom a po víťazstve postúpil v Európskej lige ďalej

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.7.2015, 23.05, Ján Král

Spartak Trnava zvíťazil v odvetnom stretnutí na pôde severoírskeho Linfieldu 3:1 a postupuje do tretieho predkola Európskej ligy, kde sa stretne s PAOK-om Solún. Gréci zdolali Lokomotivu Záhreb 6:0 a napriek prehre 1:2 u súpera hladko prešli ďalej.

Spartak otočil nepriaznivý vývoj s Linfieldom a po víťazstve postúpil v Európskej lige ďalej

Mužom zápasu bol dvojgólový Erik Sabo (v bielom). Foto: spartak.sk

Tréner Jarábek pre zranenia a tresty pre hráčov pozmenil základnú jedenástku i rozostavenie mužstva. Andeli od úvodu začali s dvoma útočníkmi, vedľa Harbu pendloval rýchlonohý Mikovič.

Domáci kouč Feeney zostavu ponechal bez zásahu, na lavičke nechal aj veľkú osobnosť tímu Mulgrewa, ktorý sa v uplynulých dňoch vystrábil zo zranenia.

Prvý strelecký pokus patril Trnave, spoza šestnástky mieril tesne vedľa žrde Halilovič. Trnavčania sa v prvom polčase snažili dostať za obranu súpera dlhými pasmi, po jednom z nich vybojoval Mikovič roh a po ňom hlavičkoval Vojtuš nad.

Na opačnej strane sa k strele dostal Burns, Bortel ale stihol odvrátiť. V 22. minúte po faule na Harbu zahral Mikovič priamy kop výborne na nepokrytého Saba, lenže jeho ranu zastavil jeden z obrancov.

Po polhodine hry mal top šancu Lowry, zblízka napálil loptu do žrde. Domáci sa predtým sťažovali na neodpískanú penaltu po súboji Casada s Batesom.

Hráči belfastského klubu s podporou divákov rástli a v 35. minúte sa po rohovom kope Keeho ujali vedenia, keď odrazenú loptu upratal do siete zblízka Lowry.

V 41. minúte sa k zakončeniu v polopáde dostal Vojtuš, jeho pokus ale letel nad bránku. Z ďalšej akcie poslal slabú strelu na Glendinninga Harba.
Tesne pred prestávkou po Halilovičovom centri hlavičkoval nebezpečne Vojtuš, domáci brankár bol ale pozorný.

Do druhého polčasu vstúpili Trnavčania aktívne, prestali nakopávať lopty, začali hrať po zemi, kombinačne a súper mal hneď problémy.
Hneď v úvode druhého dejstva kopali tri rohové kopy. Starosti narobili domácim hráčom pokusy Saba a Greššáka.

Vyrovnať sa andelom podarilo v 52. minúte. Sabo potiahol loptu, zhruba z dvadsať metrov vystrelil tesne k žrdi a domáci gólman sa po tvrdej a umiestnenej delovke len márne naťahoval – 1:1!

Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 58. minúte. Andelom dokonale vyšla kontra, keď Vojtuš vyviezol loptu z vlastného obranného územia po ľavej lajne až do súperovej šestnástky, kde poľahky zasunul po 70-metrovom sóle do siete.

Trnava v týchto fázach hry dominovala, do žrde napálili s odstupom niekoľkých minút Vojtuš a Casado, nad namieril z hranice pokutového územia Halilovič.

Záver zápasu na chvíľu zdramatizovalo vylúčenie Bortela, ktorý sa po druhej žltej karte musel porúčať pod sprchy, Trnava ale ukážkovo po tretíkrát udrela, keď výbornú kontru po nezištnej Mikovičovej prihrávke zakončil placírkou do odkrytej bránky Sabo.