Slovnaft Cup: Jaslovské Bohunice vyradili Boleráz, Malženice prešli cez Vrbové

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 25.7.2015, 21.17, Ján Král

V prvom kole Slovnaft Cup-u si z tímov z trnavského regiónu vybojovali postup dva tímy. Zvončín podľahol Trenčianskym Stankovciam až v penaltovom rozstrele.

Momentka zo súboja Jaslovské Bohunice - Boleráz. Tomáš Sedlák si loptu kryje pred Patrikom Neštickým. Foto: Ján Král

Druhé kolo sa hrá 18. augusta, Jaslovské Bohunice, ktoré prešli cez Boleráz, sa stretnú s Močenkom. Malženice zdolali Vrbové a doma v ďalšom kole privítajú druholigovú Nitru. Spartak Trnava pocestuje do Kolárova, ktoré prešlo po víťazstve 6:0 cez Activ Komárno.

Jaslovské Bohunice – Boleráz 1:0 (0:0)

Gól: 88. Pavlík
JASL. BOHUNICE: Píš – Kolarovič, Glos, J. Sekera, Jakubička – Broš (78. Pavlík), Kaľuha, Poláček, Koleno – T. Sedlák – J. Krajčovič (69. Prvý)
BOLERÁZ: Hrivňák – P. Daniš, Onder, Mir. Daniš, Kitta (20. J. Daniš, 40. Šige) – Líška (72. Valovič), Neštický, Mackovčín, Mikinič – Železník, Kolony

Súboj Jaslovských Bohuníc s Bolerázom priniesol v prvom polčase dobrý futbal so šancami na oboch stranách. Z domácej strany bol najnebezpečnejší Jakub Krajčovič, ktorý robil obrane Slavoja výrazné problémy a sám mohol dať dva góly.

Boleráz zase dopredu ťahal výborným výkonom Mackovčín, okrem kvalitných prihrávok trafil spoza šestnástky brvno.

Po zmene strán prevzali taktovku hry domáci a v 88. minúte ich aktivitu korunoval nádherným gólom nožničkami striedajúci Adam Pavlík. Hostia ešte mohli potom vyrovnať, ale Kolonyho vychytal dobre chytajúci Píš a Šige zblízka netrafil bránku.

Zostrih zápasu Jaslovské Bohunice - Boleráz

Čiernou škvrnou zápasu bola nervozita na ihrisku, ktorá sa premietla do zranenia troch hosťujúcich hráčov Kittu, Jaroslava Daniša a Líšku.

Kým prvý menovaný opustil ihrisko pre svalové zranenie bez cudzieho zavinenia, Daniš a Líška museli striedať po tvrdých zákrokoch súperov.

Zákrok na Líšku mohol byť ocenený nielen žltou ale i červenou kartou. Pod sprchy však mohol ísť aj hosťujúci Neštický, ktorý mimo hry bez lopty zámerne podkopol Krajčoviča.

Boleráz strelil v piatej minúte gól, rozhodca ho ale pre ofsajd neuznal:

Malženice – Vrbové 3:0 (1:0)
Góly: 18. Buchanec, 74. Karhan, 89. Vajči
MALŽENICE: Honza – Lančarič, Vdovjak, Zvolenský, Bicák (89. Krška), Gerši, Benkovský, Karhan, Buchanec, Gogolák (76. Smolka), Braniša (88. Vajči)
VRBOVÉ: Valovič (46. Amcha) – Michálek, Sarr, Ďuračka (77. Šurin), Bukovčák, Šimor, T. Gažík, Lackovič, Kurinec, Andrísek, Strecký

Malženice celý zápas kontrolovali hru, súpera do väčších šancí nepúšťali a napokon zaslúžene vyhrali a vybojovali si postup ďalej. Prvý gól strelil po akcii z ľavej strany Buchanec, po zmene strán pridal poistku z priameho kopu Karhan a v závere svojím prvým gólom v A-mužstve pečatil výsledok striedajúci mladík Denis Vajči.

Zvončín – Trenčianske Stankovce 1:1 (0:0) na penalty 3:4

Góly: 82. Chabreček (pen) – 75. Sedláček
ZVONČÍN: Babirát – R. Klenkovič ml., Lalík, Drozda, Bron, M. Klenkovič, Hrušovský (72. Chabreček), Vandák, T. Jankovič (67. Ekhardt), Zelenský, Dolinaj
TREN. STANKOVCE: D. Horváth – Krasňan, Antošík, Koprivňanský, Čibík, Barčiak (25. Záhumenský), Biras (57. Z. Poruban), Puna, Ďuráči, Sedláček, Kvasnica

Domáci boli do prestávky proti súperovi z vyššej súťaže jednoznačne lepším tímom, nevyužili však štyri gólové príležitosti, keď dva góly mohol dať Matúš Klenkovič a do siete sa pýtali aj pokusy Drozdu a Jankoviča.

Po zmene strán začal lepšie opäť Zvončín, Babirát ale neudržal zriedkavú strelu z diaľky a z dorážky poslal Trenčianske Stankovce do vedenia Sedláček. Domácim sa podarilo vyrovnať v 82. minúte, keď po faule na Matúša Klenkoviča premenil pokutový kop Chabreček.

Nasledoval penaltový rozstrel. Hneď pri prvej jedenástke netrafil domáci Ekhardt, hostia premenili všetky a postúpili.