Spartak bol v Solúne blízko k remíze, napokon prehral jediným gólom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.7.2015, 21.11, Ján Král

Spartak Trnava prehral v úvodnom zápase tretieho predkola Európskej ligy na horúcej pôde PAOK-u Solún 0:1. Jediný gól duelu strelil v 82. minúte španielsky útočník Lucas.

Spartak bol v Solúne blízko k remíze, napokon prehral jediným gólom

Kotel fanúšikov PAOK-u Solún. Foto: Ján Král

Duel mal pre Trnavu ideálny začiatok. V druhej minúte Mikovič zachytil loptu, ktorá odskočila stopérovi Vitorovi, rútil sa sám na brankára, portugalský zadák ho v gólovej šanci tesne pred pokutovým územím fauloval a videl červenú kartu.

Tréner domácich reagoval stiahnutím útočnika Kolourisa, nasadením stopéra Skondrasa a prechodom na rozostavenie 4-4-1.

Domáce tribúny uviedol do varu moment zo šiestej minúty, keď Lucas v pokutovom území trafil loptu do ruky Greššáka, píšťalka rozhodcu ale zostala nemá.

Trnavčania hrali umne, vždy keď mohli, držali loptu na svojich kopačkách, snažili sa kombinovať. Jednu z takýchto akcií zakončil Sabo tvrdou strelou a prinútil Olsena boxovať jeho ranu.

Domáci pohrozili zo štandardky, Costova hlava len tesne minula cieľ.
V 20. minúte musel ihrisko opustiť otrasený Mikovič, ktorý mal po tvrdom súboji problémy s motorikou. Na jeho miesto sa dostal debutant v Európskej lige Steinhübel a počínal si veľmi dobre.

V 44. minúte si Spartak vypracoval tutovku. Greššák vyviezol loptu z obrany, narazil si s Vojtušom, ten na opačnej strane možno aj trochu neplánovane našiel Mikiniča, no ten sám pred brankárom netrafil bránku.

Na opačnej strane unikol opäť Lucas, Kamenár však výborne vybehol, prvý pokus mu zblokoval a dorážku poslal Španiel mimo troch žrdí. Do prestávky ešte pohrozil Skondras, jeho pokus ale neskončil v sieti.

Obraz hry sa výraznejšie nezmenil ani v úvode druhého polčasu. Andeli naďalej pozorne bránili a pokúšali sa o postupný útok. Po chybe Greššáka a prihrávke od Lucasa však mal stopercentnú príležitosť Mak, v poslednom momente mu ale výborným sklzom zobral gól z nohy Janečka.

Trnavskú zástavu dvíhal kapitán Sabo. Najprv individuálnym prienikom, po ktorom nasledoval roh a následne aj strelou spoza šestnástky.

Silné momenty domácich prišli po hodine hry. Najprv Pelkasova rana, potom nevyužitá tutovka Kaceho po krásnej kombinačnej akcii a o pár okamihov neskôr nepresná hlavička Tziolisa. Odrazenú loptu, ktorá padala do šestnástky Trnavy zle trafil Tzavellas.

V 76. minúte ohrozil bránku PAOK-u striedajúci Harba, po ňom vyslal delovku na Olsena Sabo.

Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 82. minúte. Sabo v strede poľa prišiel o loptu, Mistakidis vysunul do brejku Lucasa, ktorého už nestihol križovať Greššák a kanonier, o ktorého sa zaujíma Deportivo La Coruňa, strelil jediný gól duelu.

V nadstavenom čase ešte Kamenár vychytal Kitsioua a Pelkas mieril z ďalšieho pokusu mimo.

Odveta bude vo štvrtok 6. augusta o 20.05 SEČ v Zlatých Moravciach.