Futbal, OSB: Dolný Lopašov si zastrieľal v Chtelnici, Ostrov zachránil stratený zápas

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 23.8.2015, 21.31, prispievatelia

Dolný Lopašov si vezie víťazstvo 5:2 z Chtelnice, keď sa dvomi gólmi presadil strelecký líder ligy Peter Hornák.

Futbal, OSB: Dolný Lopašov si zastrieľal v Chtelnici, Ostrov zachránil stratený zápas

Peter Blaho zachránil Maduniciam bod proti Dubovanom. Ilustračné foto: jam

Koplotovce držali krok s Pečeňadmi iba do 39. minúty, keď domáci premenili pokutový kop. V druhom dejstve pridali ešte dve šance a vyhrali 4:1.

Ratnovce viedli v Banke po polčase vysoko 4:0 a nič na ich výhre nezmenili ani dva inkasované góly v druhom polčase. Dva zásahy v drese hostí zaznamenal Boďo.

Prašník poslal do vedenia už v druhej minúte Rastislav Adamec, no v druhom polčase vyrovnal z penalty Patrik Žák. Tri góly v sieti hostí za pätnásť minút rozhodli o majiteľovi troch bodov, nepomohol ani zásah Ivana Kubíka v závere. Celkovo vyhral Prašník 4:2.

Bojničky viedli od ôsmej minúty vo Veselom, potom však penaltu premenil Gula a dva góly pridal Krajčo. Po polčase bolo 3:1 a hostia už iba znížili Kubíčkom na rozdiel gólu.

Body sa delili v dueli medzi Madunicami a Dubovanmi, remízu zachránil v závere domáci Peter Blaho.

Aj zápas medzi Kľačanmi a Trakovicami sa skončil remízou. Mrzieť to môže najmä domácich, ktorí v zápase dvakrát viedli.

ALNA 7. LIGA B – 3. KOLO:

Banka – Ratnovce 2:4 (0:4)
Góly: 53. Kusý, 84. Lulovič – 7. a 33. Boďo, 17. Petrík, 41. Geschwandtner
BANKA: Kaclík - Varga, Vajsábel, Michalák, Babiš, Belan, Kusý, Pazderka, Samuhel, Bogora, Lulovič (Szabo)

RATNOVCE: Lazový - Stachura, Bílik, Petrík, Šiška, Žák, Pulman, Geschwandtner, Kútny, Boďo, Kalaba (Bartko, Galbička)

Madunice – Dubovany 1:1 (0:1)
Góly: 87. Blaho – 43. Brucháč
MADUNICE: Púdela - Kosa, Blaho, Hargaš, Kabát, Mesároš, Rusnáčik, Chalány, Stach, Horváth, Polák (Kabát)

DUBOVANY: Kalaš - Kusý, Kollár, Sasák, Vrbík, Masarik, Skaličan, Š. Strečanský, Brucháč, Dobrovodský, Klein (M. Strečanský, Bubák)

Kľačany – Trakovice 2:2 (1:0)
Góly: 45. Paulovič, 61. Slamka – 56. Krajčovič, 78. Bališ
KĽAČANY: Ištok - Šudý, Lukáš Ďuriš, Gula, Paulovič, Köplinger, Ďuriš, Baraniak, Srnka, Mikuš, Garaj (Slamka, Ondrejka, Matiašovič)

TRAKOVICE: Kollár - Žemla, Šimon Peter Chudý, Krajčovič, Bališ, Jakub Tolarovič, Janovič, Marcel Tolarovič, Komarňanský, Chudý, Ščasnovič (Kubiš, Silný, M. Chudý)

Pečeňady – Koplotovce 4:1 (2:1)
Góly: 5. a 39. Miškolci (druhý z pen), 65. Ondrášik, 75. Chudý – 34. Lackovič
PEČEŇADY: Královič - Lužák, Durdy, Jankovič, Ondrášik, Holiš, Miškolci, Gergely, Svitek, Karaba, Ščasnovič (Pekarovič, Adamčík, Chudý) KOPLOTOVCE: Mišech - Slovák, Miklovič, Kováč, Kyjak, Pikna, Halas, Pokryvka, Majka, Strnisko, Lackovič (Minárik)

Veselé – Bojničky 3:2 (3:1)
Góly: 9. Gula (z pen), 37. a 45. Krajčo – 8. Krajný, 55. Kubíček
VESELÉ : Strecký - Konečný, Michalčík, Urban, Bartovic, Masár, Dadík, Gula, Bokor, Krajčo, Klúčovský (Lesay, Krajčo, Chudý)

BOJNIČKY: Šesták - Miroslav Pavelka, Špáčil, Kubíček, Bučko, Marek Pavelka, Krajný, Dekan, Mihina, Kysela, Václavík (Novotný)

Prašník – Šípkové 4:2 (1:0)
Góly: 2. Adamec, 61. a 75. Grivaldský (druhý z pen), 76. Pašmík – 50. Žák (z pen), 83. Kubík
PRAŠNÍK: Holán - Kurňavka, Miroslav Obuch, Ondrej Bielik, Žažo, Grivalský, Rastislav Bielik, Nykodem, Adamec, Ľuboš Obuch, Pašmík (Konkúš, Matys) ŠÍPKOVÉ: Líška - Lukáš Oška, Radovan Oška, Lago, Žák, Šalát, Kubík, Koyš, Balcír, Hanuliak, Ilenčík (Držík, Nižňanský)

Chtelnica – Dolný Lopašov 2:5 (2:3)
Góly: 25. Piešťanský, 27. Čížik – 7. Kubiš, 42. a 50. Hornák, 44. Braniša, 88. Mačica
CHTELNICA: Ľuboš Cibrín - Bílik, Piešťanský, Čížik, Ondrej Zemko, Stanovič, Dávid Zemko, Cibrín, Brisuda, Kalaš, Gába (Bolla, Suchán)

D. LOPAŠOV: Pavelský - Čerňanský, Buchel, Braniša, Masárik, Hornák, Beblavý, Vrbovský, Kubiš, Gula, Lukáč (Tomiš, Mačica, Lenghart)

Ostrov – Šterusy 4:2 (0:2)
Góly: 56. Holán, 59. Pavol Kabát, 76. L. Svetlík, 85. Braško – 28. Sereda, 31. Madunický
ČK: 44. Urbánek (Ostrov)
OSTROV: Ľubomír Valo - Chochula, Pavol Kabát, Peter Kabát, Daniel Valo, Regina, Urbánek, Bernard Svetlík, Filip Svetlík, Bubák, Holán (L. Svetlík, Braško, P. Svetlík)

ŠTERUSY: Kadúc - Rechtorík, Dovičič, Madunický, Nesteš, Gondál, Brezina, Strapatý, Mahrek, Sereda, Žilka (Gajdošík, Hamšík, Košinár)

Domáci nastúpili v oklieštenej zostave, boli aktívnejší, ale po dvoch fatálnych chybách v obrane bolo 0:2. Presadili sa Sereda s Madunickým. Hostia sa spoliehali na dlhé nakopávané lopty, hrali jednoducho a do polčasu to stačilo.

Ich nádeje na úspech umocnil ešte domáci Urbánek, ktorý sa tesne pred polčasom nechal zbytočne vylúčiť. Ostrovčania cez polčas zmenili rozostavenie, pridali a úspech sa dostavil.

Po krásnej kombinácii na krídle znížil Holán, onedlho po bombe k žrdi vyrovnal Kabát. Takýto priebeh domácim vlial nové sily, hostia sa spoliehali na brejky, ktoré často končili v postavení mimo hry.

Striedajúci „starci“ Ladislav Svetlík s Braškom priniesli do hry pokoj a rozvahu, a práve títo hráči boli nakoniec rozdieloví, zo štandardiek krásnymi strelami dokonali obrat a potešili domácich divákov, ktorí mali v polčase dilemu, či má zmysel ešte zostať na druhý polčas.