Trnavská juniorka prehrala s rezervou Slovana z penalty v poslednej minúte

ŠPORT - Futbal - Spartak | 24.8.2015, 21.25, prispievatelia

Množstvo nevyužitých šanci Trnavčanov potrestal Slovan gólom v samotnom závere zápasu.

Trnavská juniorka prehrala s rezervou Slovana z penalty v poslednej minúte

Patrik Bakuš (v červenom) v obrannom zákroku. Foto: Lukáš Grinaj

Malé derby dvoch rezervných tímov bol akýmsi predjedlom pred utorkovým zápasom fortunaligových družstiev.

V prvom polčase mali viac z hry domáci futbalisti, ich kombináciám však chýbala presnosť a dôraz v zakončení.

Do kabín sa išlo bez výrazných šancí. Na druhý polčas vybehlo na ihrisko akoby iné mužstvo Spartaka, no vytúžený gól nepadol ani po šanciach Bašu, Pikulíka či Ujlakyho.

Belasí sa prakticky nedostávali s loptou za polovicu, v záverečných minútach hrozili iba z brejkov.

V úplnom závere zápasu unikol po ľavej strane bratislavský Lády a Hrebík ho v šestnástke fauloval. Nariadenú penaltu s istotou premenil Matejka a hostia vyhrali 1:0.

Pre tento zápas platilo, že prehralo lepšie mužstvo. Trnavčanov môžu mrzieť nevyužité šance najmä počas druhého polčasu.

DOXXbet liga – skupina západ – 4. kolo:
Spartak Trnava juniori – Slovan Bratislava B 0:1 (0:0)
Gól: 90. Matejka ( z pen)
ŽK: Ujlaky, Steinhűbel – Laczkó, Petreje, Matejka
Diváci: 412

Spartak B: Jakubech – Hrebík, Deket, Horník, Mečiar – Steinhűbel (62. Královič), Bakuš - Jirka, Pikulík, Ujlaky (66. Rehák) – Baša (85. Djiby Ba)
Slovan B: Greif – Hubert, Laczkó (73. Sokol), Lásik, Molnár (70. Majerčák) – Malý, Šefčík (77. Petreje), Sabo, Gašparovič – Lády, Matejka

Peter Zelenský( tréner domácich): „Ťažko sa mi hľadajú slová k dnešnému zápasu, chlapcom som hovoril, že už nie sú oslavy, už sa nehrá priateľský zápas proti brazílskemu mužstvu. Nechcem sa vyhovárať na sobotný zápas, keď chcú byť profíkmi, musia takéto zápasy zvládať. Zle sa na dnešný duel pripravili a to sa odzrkadlilo. Prvý polčas zlý výkon, katastrofálne individuálne chyby, v druhom polčase sa to trochu zlepšilo, niekedy to však nestačí. Mali sme dobré šance, nepremenili sme ich, taký je futbal. Dnes to bolo najmä o hlavách hráčov.“

1 Pohronie 4 3 1 0 6 : 1 10 7
2 Nitra 4 3 0 1 10 : 4 9 0
3 Šaľa 4 3 0 1 7 : 4 9 3
4 FC Spartak Trnava B 4 3 0 1 4 : 1 9 0
5 Dunajská Lužná 4 2 0 2 8 : 8 6 3
6 Žilina B 4 2 0 2 5 : 5 6 3
7 Nové Mesto nad Váhom 4 2 0 2 4 : 4 6 0
8 Slovan Bratislava B 4 2 0 2 6 : 7 6 0