Víťazná premiéra na novom štadióne! Spartak len s desiatimi hráčmi porazil Žilinu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.8.2015, 23.08, Ján Král

Futbal sa vrátil domov. Spartak Trnava v prvom ligovom zápase na novom štadióne zvíťazil nad Žilinou 2:0 a to aj napriek tomu, že od 15. minúty hral o muža menej.

Víťazná premiéra na novom štadióne! Spartak len s desiatimi hráčmi porazil Žilinu

Choreo fanúšikov Spartaka pri nástupe na plochu. Duel sledovalo 13 tisíc divákov. Foto: Ján Král

Ešte poriadne neutíchlo predzápasové Silenzio a Trnava viedla. Odrazená lopta sa po rohovom kope dostala k Janečkovi, ten si v šestnástke skvele zasekol a poslal loptu do siete - 1:0!

Andeli pokračovali vo svižnom tempe, skóre mohol zvýšiť Schranz, po ňom tiahlou strelou aj Baez, cestu do siete si však ani jedna z iniciatív nenašla.

V 15. minúte chcel brankár Kamenár hasiť vybehnutím pas za obranu, loptu však zasiahol mimo šestnástky rukou a rozhodca Vnuk ho poslal predčasne pod sprchy.

Medzi tri žrde sa postavil Jakubech, miesto na ihrisko mu prepustil Schranz. Z nariadeného priameho kopu z nebezpečnej vzdialenosti Paur netrafil.

Andeli prešli na hru zo zabezpečenej obrany a snažili sa hroziť z brejkov. Po jednom z nich mieril Majtán bez prípravy vedľa.

Potom prevzala kontrolu hry Žilina a spartakovcom začalo byť horúco. Obranný val domácich sa najprv podarilo prekonať Špalekovi, následne nebezpečne pálil Paur, oba pokusy ale trnavskí obrancovia odvrátili.

Ešte nebezpečnejšie boli príležitosti Jeliča a Mihalíka a hlavne Paurovo zakončenie po strieľanom centri Jeliča, keď tesne pred čiarou odvracal Nikolič. Trnavský stopér sa tesne pred prestávkou aj skvele vrhol do Mihálikovej jedovky.

Do druhého polčasu vstúpili Trnavčania aktívne, hneď prvú akciu potiahol do šestnástky Vojtuš, vybojoval roh, po ktorom sa blysol efektnými ale nepresnými nožničkami Nikolič.

Na opačnej strane mal plné ruky práce Jakubech po strelách Káčera a Pečovského. V 62. minúte napálil Mihálik po úniku z ľavej strany do siete, asistent rozhodcu Hancko ale signalizoval ofsajd a gól neplatil.

Trnavský brankár si výborne zastal miesto v 73. minúte, keď po Paurovom centri nebezpečne hlavičkoval Jelič.

V čase, keď žilinská ofenzíva silnela, sa andelom podaril druhý úder. Halilovič vybojoval loptu, vyviezol ju z hĺbky vlastnej polovice až k šestnástke súperovi, nahral nabiehajúcemu Baezovi do tandemu a Argentínčan pohodlne zvýšil vedenie Spartaka na 2:0.

Žilina sa snažila ešte s výsledkom niečo urobiť. Jeličov pokus najprv zblokoval Nikolič, potom netrafil bránku a medzitým Škriniarova hlavička tesne minula cieľ.

Na opačnej strane mohol dať gólovú poistku do otvorenej obrany Majtán, tribúny zaburácali, no lopta šla mimo.

Ofenzívne predstavenie pokračovalo na druhej strane, kde Mihalík doslova pochoval tutovku. A o pár momentov neskôr napálil Škriniar zblízka len do obrancu.

Žilina hrala kombinačnejšie, ukázala viac z futbalového kumštu, andeli o muža menej vsadili na bojovnosť a dôraz, do hry vložili srdce. Aj s prispením viac ako trinásť tisíc výborných divákov zaknihovali na novom štadióne víťaznú ligovú premiéru.

Diváci: 13 340
SPARTAK: Kamenár - Janečka, Nikolič, Godál, Čonka - Baez (82. Casado) - Schranz (19. Jakubech), Halilovič, Mikinič (40. Vojtuš) - Mikovič - Majtán
ŽILINA: Volešák - Špalek (46. Bénes), Králik (81. Klec), Škriniar, Letič - Pečovský - Paur, Škvarka (60. William), Káčer, Mihalík - Jelič

Adrián Guľa (tréner Žiliny): "Dnes historické otvorenie krásneho štadióna s krásnou podporou domácich fanúšikov. Tí videli víťazstvo 2:0 domáceho bojovného tímu."

Branislav Mráz (tréner Spartaka): "Spartak potreboval víťazstvo, dobre sme vstúpili do zápasu, dostali sa do vedenia. Po vylúčení mužstvo preplo do režimu, zdobila ho súdržnosť a obetavý výkon. Hráči išli na dno síl, v závere mali kŕče, dosiahli sme krásne víťazstvo."