FUTBALOVÁ GLOSA: Ako nás Červeník zožral

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.9.2015, 10.48, prispievatelia

Futbal na nižších úrovniach treba brať niekedy s nadhľadom. O to sa snaží vo svojich glosách aj futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár.

Ilustračné foto: jkr

Tentoraz písal odľahčene o zápase Hrnčiarovce - Červeník 1:6 (klikni pre bližší kontext).

Milí priatelia,
priatelšip is matha facka o úprimnosci. A úprimne ?

Nás zožrali.

V prvom poločase nás len tak okúskavali, more jak tí rybičky na nohy, ale vykúsali nás až do paty. Jáááj, priateľu, všetci, čo ma poznajú, vedia, že nehreším, ale v sobotu do čerta, k**va bída.

Ostatne ako rok a pol.

Nastúpili sme. Potál naše kraje zálohy vládali.

Futbal sa však nehrá len na hrišči, je to v prvom rade vec kompetentných, ale neprešlo ani 100 dní a Červeník ukázal takú silu, že sme padali.

U nás? Aby si sa doprosoval, nech má do hrát. Kuzmič, Lubo, Dudko, Sedlo, Rado Van Oné a Jeďo, naša základná zostava.

Idem rýchlo k priebehu zápasu, nech to máme za sebou.

Do 10. minúty sme sme boli presne raz, na polovičke súpera, keď Jeďo vyviezol loptu a darmo hľadal lepšie postaveného spoluhráča, všetci sme boli radšej dobre postavený v bezpečí za protihráčmi.

Že predtým v 5. minúte chytil Kuzmič tutovicu, normálna vec, však na to tam je.

V 10. minúte po peknej kombinácii so Sedlom Jeďo z uhla vyliečil artritídu oboch kolien súperovho brankára, aby z ešte väčšieho uhla trafil bočnú sieť.

V 15. minúte však bolo o výsledku rozhodnuté, Dudko si odfajčil väzy aj meniskus, keď predskočil Konopľjanku.

Keby ste počítali so mnou, zistíte, že aj na sálovku, je to málo. Polčas sme ako tak udržali plichtu, José mal vyčerpané všetky možné varianty na striedanie.

My starší, a že je nás v mužstve nad 35 požehnane, sme vedeli, že je zle. V kabíne dvihol nad hlavu bojovú zástavu akurát King Lubo so Sedlom, vpredu to však zostalo, že Jeďo spraví zázrak.

Zázrakom však stále zostáva, že prečo taký pán futbalista stále zostáva s nami.

Ale to sú hypnotické otázky, zrovna tak by sme sa mohli opýtať tak aj na Sedla, alebo Rado Van Ona či Maťa Zaorala.

Najma, kokos jaké slovo, kdo používa najma musí byť minimálne magister, alebo pgedseda samospgného kgraja, tak ešte raz najma Maťo chýbal. Čo už, čurisdikcia je neúprosná, za červenú si musel zápas odstáť.

Sorry, ale druhý polčas nech si napíšu chalani z Červeníku, keď konečne prelomili streleckú smolu, najmA, zas mi to skočilo do klávesnice, najma najlepší strelec súťaže Babic sa namaškrtil, keď nás predtým vyšťavil ukrajinský legionár Mukha.

To, že ten šedivý chalan to vie, ukázal Jeďo v 80. minúte, keď s prehľadom po skvelom centri od Domina poslal hlavou (p)mičudu presne na druhú stranu brány, ako mali rozložený stolík s kartami Flexo s brankárisom.

No ale, šak čo mali robiť iné celých 90 minút?

No a viete, aký je najpopulárnejší román v Hrnčiarovciach?