Futbal, 2. liga: Tréner Zelenský sa po prehre v Banskej Bystrici hneval na výkony hráčov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.9.2015, 14.34, Ján Král

Juniori Spartaka prehrali na pôde Banskej Bystrice 1:2. Trnavčania dokázali odpovedať na dva góly súpera až v 81. minúte. Napokon mali blízko aspoň k remíze, ďalší zásah už ale nepridali. Už v stredu o 16.30 hrajú duel ôsmeho kola v Senci, v nedeľu 20. septembra o 10.30 sa predstavia v Červeníku proti Šali.

Futbal, 2. liga: Tréner Zelenský sa po prehre v Banskej Bystrici hneval na výkony hráčov

Realizačný tím juniorky Spartaka mal z výkonu hráčov v Banskej Bystrici ťažú hlavu. Foto: Eleonóra Szombatová / FOTO 4F

Druhá liga - 7. kolo:
Banská Bystrica - Spartak Trnava juniori 2:1 (2:0)
Góly: 22. Willwéber, 25. Rejdovian - 81. Bakuš
ČK: 85. Horník (Trnava)
B. BYSTRICA: Maťašovský - Rejdovian, Snitka, Kostadinov (85. Urgela), Garagič (90. Gombala), Gaško, Pančík, Had, Peševski, Willwéber, Savič
SPARTAK: Strapák - Hrebík, Horník, Deket, Mečiar - Jirka (56. Ba), Bakuš, Steinhubel, D. Ujlaky (56. Královič) - Pikulík - Yao (57. Slávik)

Peter Zelenský (tréner juniorky Spartaka): "Celý týždeň som upozorňoval chalanov, že nás pod Urpínom čaká ťažký zápas. Hlavne v prvom polčase bolo ale vidno, že nepristúpili k stretnutiu ako mali. Videl som Duklu v Senci, kde hrala dobre, len nepremenila šanca. Čakali sme, že doma môžu byť ešte lepší. Výkony niektorých našich hráčov boli katastrofálne. Kritéria splnili len brankár Strapák, obrana a stredopoliar Patrik Bakuš, ostatní podali veľmi slabé výkony. Ak zahrá len päť - šesť hráčov, je to veľmi málo. Góly sme inkasovali v krátkom slede po štandardkách. Cez polčas som sa to snažil riešiť pokojným dohovorom. V druhom dejstve som vystriedal troch hráčov, chcel som niečo zmeniť. Noví hráči na trávniku pozitívne zmenili obraz hry, nebáli sa kombinovať. Znížili sme a mohla byť aj remíza, keby Slávik zblízka skóroval. Povedal som chlapcom, že za to ako sa pripravili na zápas, si nezaslúžili urobiť body. Som z toho dosť sklamaný. Niektorí jednotlivci si mysleli, že do základnej zostavy už patria automaticky a nemôže sa im nič stať. V nasledujúcom zápase ich však veľmi rýchlo vyvediem z omylu. V takomto duchu ďalej pokračovať nebudú."

Dunajská Lužná - Šaľa 2:2

Pohronie – Nitra 2:0

Žilina B – Nové Mesto nad Váhom 1:1

Slovan B - Sereď 1:1