Spartak strelil v Trenčíne tri góly, napriek tomu prehral

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.9.2015, 18.45, Ján Král

Spartak Trnava prehral na pôde Trenčína. V divácky zaujímavom stretnutí videli fanúšikovia osem gólov, päť do siete andelov.

Spartak strelil v Trenčíne tri góly, napriek tomu prehral

Okienka v trnavskej defenzíve najprv nepotrestali Guba a Wesley. Na opačnej strane Baez výborne odobral loptu Rabiuovi, vysunul Mikoviča, jeho prihrávku však Harba nedokázal dobre prebrať.

Trenčín sa ujal vedenia v 24. minúte. Rabiu vysunul pasom za obranu do úniku Van Kessela, ten prihral do tandemu Berovi a stredopoliar AS v sklze skóroval.

Ďalší úder mohol pridať Guba. Najprv mu strelu zblízka zblokoval Jakubech, následná dorážka skončila na žrdi.

V 34. minúte potiahol akciu po pravej strane Guba, prihrával Rabiuovi, ktorý prepustil prihrávku Van Kesselovi a ten po zemi z hranice šestnástky zvýšil na 2:0.

O päť minút neskôr viedol Trenčín už trojgólovým rozdielom, keď po prihrávke z pravej strany sa Rabiu ocitol sám pred Jakubechom. V dobrej pozícii nezaváhal.

Andeli sa pokúsili s výsledkom niečo urobiť. Halilovič mieril nepresne, v 42. minúte ale vykresal iskierku nádeje Harba umiestnenou strelou k žrdi, keď predtým obral o loptu Rabiua.

Do kabín sa išlo za stavu 3:1.

Tréner Ivan Hucko cez prestávku poslal na ihrisko namiesto Vojtuša novú posilu Depetrisa, ktorý sa postavil na hrot, na pravý kraj sa zasunul Majtán.
V úvode druhej štyridsaťpätminútovky preveril Jakubecha jedovkou spoza pokutového územia Wesley.

Andeli potom vyvinuli aktivitu v snahe streliť ďalší gól, Haliloviča rana bez prípravy narazila na hradbu tiel. Výbornú príležitosť mal neskôr Mikovič, jeho pokus len tesne minul žrď.

Trenčín mohol pridať ďalší gól v 66. minúte. Van Kesselovi ale zmaril nájazd výborným zákrokom Jakubech, o minútu neskôr hasil pred rovnakým hráčom pred odkrytou bránkou Nikolič a z následného rohu hlavičkoval Wesley vedľa. Trnavský brankár neskôr vytiahol efektný zákrok po pokuse Rabiuho.

V 75. minúte ukázal výbornú techniku Harba, na šestnástke sa zbavil brániacich protihráčov, napálil ale do brvna.

Klišé "nedáš - dostaneš" platilo v 77. minúte. Po centri z pravej strany sa odrazená lopta od Janečku dostala k Wesleymu, ktorý hlavou prehodil vybiehajúceho Jakubecha.

V 81. minúte vrátil červeno-čiernych do hry Depetris, ktorý pohotovo zakončil Mikovičovu akciu. Argentínčan v nadstavenom čase dokonca pohotovo pridal aj ďalší gól.

Konečnú podobu výsledku na 5:3 pre domácich však dal v posledných sekundách hry po rýchlej kontre striedajúci Schet.

Fortuna liga - 8. kolo:
AS Trenčín - Spartak Trnava 5:3 (3:1)

Góly: 24. Bero, 34. Van Kessel, 39. Rabiu, 77. Wesley, 90+. Schet - 42. Harba, 81. a 90+. Depeteris
ŽK: Kleščík, Šemrinec, Rabiu, Wesley - Majtán, Godál, Mikovič, Janečka
Rozhodovali: Kružliak - Somoláni, Weiss
Diváci: 3412
TRENČÍN: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Rundič, Madu - Koolwijk - Guba (82. Schet), Bero (71. Holúbek), Rabiu, Van Kessel (89. Bala) - Wesley. Tréner: Ševela
SPARTAK: Jakubech - Janečka, Nikolič, Godál, Hanzel - Vojtuš (46. Depetris), Halilovič, Baez (64. Benogo), Mikovič - Majtán (78. Casado), Harba. Tréner: I. Hucko

Ivan Hucko (tréner Spartaka): "Bol to naozaj ťažký zápas, súper hral rýchlo a dobre kombinoval, my sme veľa jednoduchých lôpt pokazili. Umelý povrch nám nevyhovuje, nechcem to kritizovať, ale nemalo by sa podľa mňa hrať na takomto teréne. Po prestriedaní sme sa zlepšili, ale máme ešte veľa roboty pred sebou. Dúfam, že na normálnej tráve potvrdíme, že vieme hrať futbal. Keby sme za stavu 3:1 premenili šancu, mohol duel vyzerať inak, ale "keby" neplatí. Chalani sa snažili, ale chýb bolo veľa, aby sme mohli uspieť. Depetris nám pomohol a ak bude dobre trénovať a dostane sa do dobrej fyzickej kondície, pomôže ešte viac."

Martin Ševela (tréner Trenčína): "Predvádzali sme výborný kombinačný futbal, darilo sa nám aj strelecky. Stratili sme koncentráciu pri vedení 3:0 a po zmene strán už koncentrácia nebola taká, ako by som si predstavoval. Hlava futbalistu robí divy, nemôžeme si myslieť, že máme vyhrané, aj keď vyzerá výsledok jednoznačne. Na tomto treba popracovať. Góly sme inkasovali z našich chýb, pokiaľ odstránime nedostatky, ktoré máme v hre, môžeme vyhrávať na nulu. Na jednej strane ma mrzia inkasované tri góly, na druhej aj chlapci vidia, že sa stále musia zlepšovať."