ŠPORT - Hokej | 19.9.2015, 12.44, prispievatelia

Napriek výhre sú trnavskí hokejisti stále na chvoste tabuľky prvej ligy.

Gladiátori porazili Topoľčany po nájazdoch a získali prvé dva body v sezóne

Ilustračné foto: shutterstock.com

Až v štvrtom kole prvej ligy sa dočkali trnavskí hokejisti prvej výhry. Tá sa nerodila ľahko a napokon si domáci pripísali iba dva body za výhru po samostatných nájazdoch.

Topoľčany sa ujali vedenia v jedenástej minúte, Petra Brucháča prekonal Denis Mihalik. Na tento gól odpovedali domáci zásahom Domaeva ešte v rámci prvej tretiny.
Podobný scenár mala aj druhá časť hry, gól na 2:1 dali opäť hostia, domáci krátko pred klaksónom vyrovnali zásluhou Schmidta.

Žochári viedli aj do tretice, o tom, že sa nerozhodne za šesťdesiat minút rozhodol dve minúty pred koncom tretej tretiny Marek Lisoň.

V predĺžení gól nepadol, prišli na rad samostatné nájazdy. Za hostí premenil iba Szalay, kým za Trnavčanov Pardavý a Schmidt. Práve gól druhého menovaného znamenal dva extra bod pre gladiátorov.

Napriek výhre ostáva trnavské mužstvo stále na poslednej priečke tabuľky.
Najbližšie cestujú Trnavčania 23. septembra do Michaloviec.

1. HOKEJOVÁ LIGA - 4. KOLO
HK Gladiators Trnava – HC Topoľčany 4:3 po sn. (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)
Góly: 17. Domaev, 37. Schmidt, 58. Lisoň, rozhodujúci sam. nájazd Schmidt – 11. Mihalik, 24. Šedivý, 47. Káčer

Strely: 33:43
Vylúčenia: 7:7
Presilovky: 0:1
Rozhodovali: Krist – Jurčiak, Krajčík
Diváci: 145

Trnava: Brucháč – Mi. Imrich, Poláček, U. Demo, Reho, Marek Hronec, A. Mrázik, Maury – Pardavý ml., D. Schmidt, Kovačič – P. Barinka, M. Čunderlík, Glemba – S. Ševčík, Mi. Peško, Lisoň – Domaev, Hrbáčik, M. Lukačovič – Kramárik

Topoľčany: Halo – Palovič, Bystričan, Hain, Perniš, Kudlej, Pavlíček, D. Nociar, Petrek – Szalay, F. Nemček, Káčer – Tvrdík, D. Mihalik, Kluka – M. Mihalik, F. Šedivý, Kovalík – D. Gális, M. Záborský, Bosák