Futbal, 5. liga: Trebatice aj Hlohovec zvládli domáce zápasy bez inkasovaného gólu, Zvončín remizoval

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 27.9.2015, 10.30, prispievatelia

Hlohovec hostil Spartak Šaštín-Stráže a jediný gól stretnutia strelil Jozef Pinček v 56. minúte. Domáci hrali záver duelu bez vylúčeného Cabadaja, napriek tomu si udržali čisté konto.

Hlohovec sa tešil z troch bodov, na fotografii striedajúci Marcel Modrovič. Ilustračné foto: Ján Král

Na ihrisku súpera neuspel ani Slovan Šaštín-Stráže, v Trebaticiach mal svoj deň Martin Směřička a súperovi nasúkal hetrik. Celkovo domáci vyhrali 5:0, ďalšie góly pridali Pekarovič a Suchánek.

Zvončín vezie jeden bod za remízu v Moravskom Sv. Jáne. Úvodný gól zápasu dal Matúš Klenkovič, následne dvakrát skórovali domáci a bod hosťom zachránil striedajúci Martin Brečka.

Križovany vyhrali nad Drahovcami 2:0, góly prišli až v druhom polčase. Najprv hneď na začiatku druhej časti hry skóroval Miroslav Málik a v 72. minúte pridal poistku Dušan Blaho.

Horné Orešany vyhrali nad Veľkými Kostoľanmi 1:0, jediný presný zásah dosiahli domáci z penalty, keď sa z bieleho bodu trafil Patrik Malý.

Doslova strelecké hody videli diváci v Mokrom Háji, kam pricestovali Krakovany. Už prvý polčas sa skončili divoko 3:3, no v druhom už bolo na ploche iba jedno mužstvo. Domáci pridali ešte pridali štyri góly a vyhrali celkovo 7:3. Za Krakovany sa dvakrát presadil Pavol Sedlák.

5. LIGA ZÁPAD – 8. KOLO:
Hlohovec – Spartak Šaštín-Stráže 1:0 (0:0)
Gól: 56. Pinček
ČK: 84. Cabadaj (Hlohovec)
HLOHOVEC: Hužovič – Cabadaj, Pinček, Svíba, Andrássy, Chalány, Ivanič, Došek, Adamík, Boskovič, Veľký (Modrovič, Loskot, Štipčák)

Trebatice – Slovan Šaštín-Stráže 5:0 (2:0)
Góly: 19., 51. a 67. Směřička, 33. Pekarovič, 58. Suchánek
TREBATICE: Veselý – Valla, Chebeň, Verchola, Směřička, Kuťka, Zelenay, Suchánek, Klačman, Pekarovič, Kirka (Zemko, Hrnčiar, Bíro)

Moravský Sv. Ján – Zvončín 2:2 (1:1)
Góly: 23. Kudlička, 71. Emrich – 19. Klenkovič, 79. Brečka
ČK: 59. Nemec (Moravský Sv. Ján)
ZVONČÍN: Ševčík – Lalík, Bron, Vandák, Poláček, M. Klenkovič, Jankovič, Zelenský, Dolinaj, Drozda, Semanko (Hrušovský, Brečka, Sládeček)

Horné Orešany – Veľké Kostoľany 1:0 (1:0)
Gól: 15. Malý (z pen)
H. OREŠANY: Pekarovič - Ostrihoň, Malý, Blažo, Galgóci, Mekký, Magdolen, Zajíček, Stacho, Marek Krchnavý, Matej Krchnavý (Krupanský, Volner, Blažo) V. KOSTOĽANY: Jamrich - Strečanský, Grígel, Janíček, Svítek, Balón, Janega, Boldiš, Mačica, Velšic, Komadel (Prosnan, Žák)

Mokrý Háj – Krakovany 7:3 (3:3)
Góly: 8. Čavojský, 28., 86. a 90. Rehák (prvý z pen), 41. Sloboda, 50. Brezina, 78. Irša – 12. a 23. P. Sedlák, 33. Hazda
KRAKOVANY: O. Sedlák – Holán, Ondrejka, M. Sedlák, Pavlovič, Bojkovski, Kališ, P. Sedlák, Feranec, Duchoň, Hazda (Kubran, Jurda)

Križovany nad Dudváhom – Drahovce 2:0 (0:0)
Góly: 46. Málik, 72. Blaho
ČK: 54. Horúcka (Drahovce)
KRIŽOVANY: Drinka - Antal, Vrábel, Horský, Málik, Baláž, Blaho, Šiška, Táčovský, Červenka, Šuran (Dobiš, Novanský)

DRAHOVCE: Paulovič - Šerjeník, Michálek, Oríšek, Poláčik, Marek Horúcka, Nádaský, Onder, Švikruha, Martin Horúcka, Potrok (Bihari, Rusnák, Surový)

Gbely – Oreské 4:1

1   Spartak Šaštín-Stráže 8 7 0 1 22:6 21 9