Futbal, 3. liga: Céčko Spartaka natiahlo sériu bez prehry, remizovalo s tímom z Prievidze

ŠPORT - Futbal - Spartak | 3.10.2015, 18.24, Ján Král

Spartakovské céčko natiahlo sériu bez prehry na sedem zápasov. Zverenci Miroslava Hájička v Šúrovciach remizovali s druhým celkom tabuľky, ktorý reprezentuje Prievidzu a Handlovú 2:2.

Futbal, 3. liga: Céčko Spartaka natiahlo sériu bez prehry, remizovalo s tímom z Prievidze

K bodu pre céčko Spartaka prispel výkonom aj Denis Herák. Foto: Ján Král

3. liga - 9. kolo:
Spartak C/Šúrovce - Prievidza a Handlová 2:2 (0:1)

Góly: 53. Hlavna, 79. Horváth - 10. Oškrobaný, 54. Viktory
SPARTAK: Orichel - Kovársky, Dzíbela, Mišura, Ravas (73. Blaško) - Herák, Hlavna, Magdolen, Juhász, Horváth - Vido (60. Dzaba)
PRIEVIDZA: Lacko - Sluka, Pekár, Hubočan, Belanec, Oškrobaný (81. Obžera), Bublák, Viktory (86. Kopál), Turančík (90. Búry), Halmeš, Zelnický

Miroslav Hájiček (tréner Spartaka C):
"Zápas mal výbornú úroveň, k čomu prispeli obe mužstvá. Prievidza potvrdila svoju kvalitu. Duel bol trochu ovplyvnený silným vetrom, najmä v prvom polčase robil protivietor problém. Hostia sa ujali vedenia po dlhej diagonále za obranu, kde sme nezareagovali a spätnú prihrávku poslal súper do brány. My sme pohrozili hlavičkou Vida. Gól mohol dať i Ravas po rohovom kope, keď netrafil dobre do prázdnej brány. V druhom polčase sme mali s vetrom v chrbte územnú prevahu a zaslúžene v 53.minúte vyrovnali po krásnej strele od brvna Tomášom Hlavnom. O minútu sme však opäť prehrávali, keď hostia využili brejk a zoči voči Orichelovi nezaváhali. Potom sme mali ešte niekoľko šancí, ale brankár Prievidze nás výborne vychytal. Paradoxne, bol to on, ktorý neudržal našu dlhú prihrávku, loptu mu zobral Horváth a pohodlne do prázdnej bránky vyrovnal na 2:2. Posledných desať minút to bol z oboch strán vabank, obe mužstvá chceli tri body a bližšie k nim bola Horná Nitra, keď v poslednej minúte chytil Orichel ich samostatný nájazd. Remíza je spravodlivá vzhľadom na priebeh zápasu, my sme mali viac z hry a hostia boli efektívnejší. Ukázali, že ich tabuľkové postavenie je za to, akým spôsobom sa prezentujú. My sme natiahli sériu bez prehry na sedem zápasov a už v sobotu cestujeme k ďalšiemu ašpirantovi na prvenstvo do Nemšovej, posilnenej o ligových hráčov Trenčína."

Nové Zámky – Vráble 2:1

Veľký Meder – Šamorín 2:3

Galanta – Komárno 5:4

Dubnica nad Váhom – Lednické Rovne 3:4

Topoľčany – Dunajská Streda B 0:2

voľno: Nemšová