Spartak zvládol ďalší domáci zápas a zdolal Myjavu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 3.10.2015, 19.29, Ján Král

Trnavský Spartak zvíťazil v 12. kole Fortuna ligy nad myjavským 2:1. Andeli ťažili z výborného prvého polčasu, v závere druhého červeno-čierni úspešne ustáli nápor súpera.

Spartak zvládol ďalší domáci zápas a zdolal Myjavu

Neuplynula ani minúta hry a Trnava viedla. Rýchlu kontru potiahol po ľavej strane Mikovič, ideálne vysunul Majtána, ten na päťke videl nabiehajúceho Schranza, pre ktorého nebol problém zblízka skórovať.

Zápas mal dobré tempo, tímy si v osobných súbojoch nič nedarovali, oba celky sa snažili o aktívnu útočnú hru.

Zo strany Myjavy mali dobré šance na skórovanie Pekár, Bílovský či Sládek, ani jeden z nich však netrafil bránku.

Na opačnej strane bol v dvoch tutovkách dobre hrajúci Mikovič, sám pred Hruškom však ani raz neudal strele správny smer.

V 40. minúte ale trnavské publikum jasalo opäť. Godál vyviezol loptu z vlastnej polovice, výborne na krídle odovzdal do behu Schranzovi, ktorý mu chcel štafetu vrátiť, lenže Marček loptu zblokoval tak, že skončila v sieti - 2:0.

Hostia sa pokúsili ešte do prestávky odpovedať, lenže Danielov center skončil na brvne a nekrytý Kóňa neskôr zblízka prehlavičkoval cieľ.

Po zmene strán mohol potrestať zaváhanie Kamenára Bílovský, na bránkovej čiare zachraňoval odkopolm Čonka.

Potom prišli silné trnavské momnety, keď najprv nebezpečne pálil Majtán, neskôr Mikovič, aby po hodine zahodil tutovku sám pred Hruškom Halilovič. Do siete sa pýtala aj jedovka Casada, ktorú zastavila žrď.

Myjava sa vrátila do hry v 67. minúte. Nikoličov stret so Sládekom v pokutovom území posúdil rozhodca Vnuk ako faul trnavského obrancu a Sládek z penalty korigoval na 2:1.

Rovnaký hráč, ktorý v minulej sezóne hosťoval práve v Trnave, mohol v 80. minúte aj vyrovnať. Po Pekárovom centri vyslal na trnavskú bránku prudký volej, Kamenár ale vytiahol výborný zákrok.

Ďalšiu tutovku mal o pár momentov neskôr nikým nepokrytý Škutka, striedajúcim žolíkom trénera Hrnčára sa však po nepresnej hlavičke nestal.
Myjava v týchto momentoch dominovala, Kamenár hasil po technickom zakončení Sládeka, i neskôr po prieniku Kóňu.

Andeli napokon nápor súpera ustáli a pripísali si do tabuľky ďalšie tri body.

Fortuna liga - 12. kolo:
Spartak Trnava - Spartak Myjava 2:1 (2:0)

Góly: 1. Schranz, 40. vlastný Marček - 68. Sládek (pen)
ŽK: Schranz, Nikolič, Godál, Majtán, Benogo - Marček
Rozhodovali: Vnuk - Slyško, Jankovič
Diváci: 6112
TRNAVA: Kamenár - Janečka, Nikolič, Godál, Čonka - Baez (79. Benogo) - Schranz, Halilovič (69. Harba), Casado, Mikovič - Majtán (86. Vojtuš)
MYJAVA: Hruška - Karlík (46. Jánošík), Marček, Banovič, Kollár - Kóňa - Daniel (78. Škutka), Bílovský, Pekár, Piroska (46. Slančík) - Sládek

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy): "Prvý polčas bol z našej strany veľmi rozháraný, boli sme nekompaktní, nepresní, Trnava išla zaslúžene do vedenia. Po zmene strán to už bola iná Myjava - nebezpečná. Zlepšili sme pohyb, boli kolmejší k bráne a nebezpečnejší v šestnástke. Zápas mohol dopadnúť inak, no hrá sa na góly a výsledok berieme ako fakt."

Ivan Hucko (tréner Spartaka): "V prvom polčase sme mali dobrý vstup do zápasu, dali sme gól v prvej minúte, mali sme šance na zvýšenie náskoku, no ako to vo futbale býva, súper dal gól a dostali sme sa pod tlak, sme radi, že sme víťazstvo uhájili."