Futbal, 2. liga: Juniorka Spartaka po slabom výkone prehrala s Novým Mestom nad Váhom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.10.2015, 17.24, Ján Král

Juniorka Spartaka prehrala v 12. kole Doxxbet ligy s Novým Mestom nad Váhom 0:3. Tréner Peter Zelenský bol po tíme veľmi nespokojný s výkonom mužstva.

Futbal, 2. liga: Juniorka Spartaka po slabom výkone prehrala s Novým Mestom nad Váhom

V upršanom Červeníku sa mladým spartakovcom zápas nevydaril. Foto: Ján Král

V prvom polčase mali viac šancí hostia, brankár Spartaka Jakubech výbornými zákrokmi zneškodnil dve tutovky, v 44. minúte už ale nemal šancu pri nájazde Martina Šebeka.

Cez prestávku tréner Trnavy Peter Zelenský vystriedal troch hráčov, z ihriska išli Tóth, Juliny a Vojtuš, nahradili ich Hrebík, Královič a Jirka.

Andeli následne zvýšili aktivitu, hostia ale naďalej hrozili z rýchlych brejkov. Gólman Nového Mesta nad Váhom Belic v záverečnej desaťminútovke pohotovým zákrokom vytlačil hlavičku Pikulíka. Cestu do siete si nenašli ani pokusy Steinhübela a Bakuša.

Naopak, hostia v závere udreli druhýkrát, víťazstvo Nového Mesta nad Váhom poistil Lukáš Šebek a rovnaký hráč v nadstavenom čase po rýchlom brejku pečatil na konečných 0:3.

Doxxbet liga - 12. kolo:
Spartak juniori - Nové Mesto nad Váhom 0:3 (0:1)

Góly: 44. M. Šebek, 90. a 90.+ L. Šebek
ŽK: Kralovič, Pikulík - Kutaj
Rozhodovali: Perašín - Jankovič, Sluk
Diváci: 102
SPARTAK: Jakubech - Horník, Deket, Tóth (46. Hrebík), Mečiar - Bakuš, Juliny (46. Královič) - Pikulík, Steinhübel, D. Ujlaky - Vojtuš (46. E. Jirka)
N. MESTO: Belica - Šupák, Kutaj, Šupka, Jurica - Múdry - Jastráb (62. Rapavý), M. Šebek, Urban (85. Kurtin), Vlado - L. Šebek

Peter Zelenský (tréner juniorov Spartaka): "Túto prehru sme si jednoznačne zaslúžili, bol to náš najslabší zápas pod mojím vedením. Som z toho veľmi sklamaný a rozčarovaný a to hlavne z výkonov niektorých našich hráčov. Pokiaľ by takto mali pristupovať k futbalu, veľmi rýchlo sa budeme musieť s niektorými rozlúčiť a robiť opatrenia. Takto sa futbal hrať nedá. To som im povedal aj v kabíne. Pokiaľ by sme dnes narazili na extra mužstvo, nepoviem. Ale Nové Mesto nad Váhom nehralo nič moc, len dobre bránili a behali, čo na nás stačilo. Individuálne výkony našich hráčov bola jedna katastrofa. Cez polčas som striedal trikrát. Tóth išiel dole pre zranenie, nie kvôli tomu, že urobil chybu pri prvom góle, to sa vo futbale stáva. Vravel som chalanom, že keby bola možnosť, vystriedam päť - šesť hráčov, nie len troch. V druhom polčase sa mi zdalo, že sa to trochu zlepšilo, paradoxne sme dostali ďalšie dva góly, ale tie prišli v čase, keď už sme sa snažili vyrovnať, otvárali sme obranu a hostia z protiútokov skórovali."