Futbal, 5. liga: Hlohovec deklasoval Slovan, Trebatice vysoko zdolali Krakovany

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 11.10.2015, 19.22, Ján Král

Zvončín zostrelil lídra a sám sa dostal na čelo tabuľky. Zverencom Rudolfa Klenkoviča stačil na víťazstvo jediný gól, ktorý strelili v 36. minúte Drozda. Hostia po zmene strán prišli o dvoch vylúčených hráčov. V 68. minúte videl červenú kartu Vach a v 80. minúte Šustek.

Zvončínu ide karta, zdolal aj doterajšieho lídra. Ilustračné foto: Ján Král

Trebatice si v susedskom derby hladko poradili s Krakovanmi, súperovi strelili päť gólov, hetrikom sa blysol len 19-ročný Denis Pekarovič.

V dueli Gbely - Veľké Kostoľany gól nepadol, rozhodca však vytiahol až tri červené karty, z toho dve pre hostí. Pod sprchy išiel v 33. minúte Svítek a v 58. minúte dvojica Kučera a brankár Veľkých Kostolian Jamrich. V bránke ho nahradil hráč z poľa Balón, ktorý si udržal čisté konto a poradil aj s troma nebezpečnými strelami.

Hlohovec deklasoval posledný Slovan Šaštín-Stráže 8:0. Hostia dokázali ako tak držať krok s domácimi iba do polčasu, potom zažili gólový uragán.

Križovany si poradili s Mokrým Hájom, po góloch Šišku, Dobiša a Baláža zdolali súpera zo Záhoria  3:1. Drahovce viedli v Horných Orešanoch, domáci ale v priebehu piatich minút strelili tri góly a hoci po zmene strán Onder ešte korigoval, body si už mužstvo spod Malých Karpát nedalo zobrať.

5. LIGA ZÁPAD - 10. KOLO:
Zvončín - Spartak Šaštín-Stráže 1:0 (1:0)

Gól: 36. Drozda
ČK: 68. Vach, 80. Šustek (obaja Stráže)
ZVONČÍN: Babirát - Bron, Lalík, Vandák, Poláček, Drozda, M. Klenkovič, Jankovič, Zelenský, Brečka, Semanko (Hrušovský, Ekhardt, Chabreček)

Trebatice – Krakovany 5:0 (1:0)
Góly: 26. Směřička, 57., 67. a 76. Pekarovič, 69. Suchánek
TREBATICE: Veselý - Kotula, Zemko, Chebeň, Verchola, Směřička, Suchánek, Klačman, Pekarovič, Kirka, O. Machač (Mosný, Hrnčiar, Bíro)
KRAKOVANY: O. Sedlák - O. Holán, Ondrejka, M. Sedlák, Kubran, Kališ, Feranec, Hazda, P. Sedlák, Bukovčák, Duchoň (Bojkovski, Pavlovič, Toplanský)

Šanca Trebatíc v súboji s Krakovanmi. Foto: Miroslav Ledecký

Gbely – Veľké Kostoľany 0:0
ČK: 58. Kučera - 58. Jamrich, 33. Svítek

VEĽ. KOSTOĽANY: Jamrich - Strečanský, Grígel, Janíček, Svítek, Balón, D. Vavrinec, Prosnan, Porubský, Velšic, Čeliga (Janega, Mačica, Žák)

Hlohovec – Slovan Šaštín-Stráže 8:0 (1:0)
Góly: 7., 51. a 63. Ivanič, 69. a 73. Došek, 48. Andrássy, 58. Cabadaj, 62. Adamík
HLOHOVEC: Hužovič - Cabadaj, Pinček, Svíba, Andrássy, Ivanič, Veľký, Planieta, Modrovič, Adamík, Došek

Križovany nad Dudváhom – Mokrý Háj 3:1 (1:0)
Góly: 43. Šiška, 54. Dobiš, 67. Baláž - 85. vlastný
KRIŽOVANY: Bzdil - Antal, Halán, Vrábel, Málik, Baláž, Blaho, Šiška, M. Táčovský, Červenka, Dobiš (F. Táčovský, Novanský, Ľ. Táčovský)

Horné Orešany - Drahovce 3:2 (3:1)
Góly: 34. a 39. Malý, 35. Blažo - 16. Michálek, 74. Onder
HOR. OREŠANY: Ostrihoň - Malý, Blažo, Galgóci, Magdolen, Zajíček, Stacho, Marek Krchnavý, Krupanský, Lisický, Cuninka (Mekký, Volner, Beňovič)
DRAHOVCE: Paulovič - Šerjeník, Michálek, Oríšek, Poláčik, Marek Horúcka, Nádaský, Marušic, Švikruha, Onder, Martin Horúcka (Rusnák, Šúst)