Futbal, 6. liga OM: Leopoldov vyhral v Červeníku, Borovciam vykopal tri body Koprna

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 11.10.2015, 18.04, Ján Král

Z Boroviec sa stáva špecialista na zvrat v stretnutiach v závere zápasu. Po tom, čo otočili výsledok v závere v Zelenči, pripravili infarktové stavy aj Zavaru. Keď už to medzi súpermi vyzeralo na deľbu bodov, dopravil loptu do siete hrajúci tréner Boroviec Koprna a zabezpečil svojmu tímu tri body.

Futbal, 6. liga OM: Leopoldov vyhral v Červeníku, Borovciam vykopal tri body Koprna

Momentka zo súboja Šulekovo - Dechtice. Foto: Miroslav Ledecký

Siladice síce strelili v Dolnej Krupej rýchly gól a už v 9. minúte viedli, napokon však odchádzali s prehrou 1:4. Domáci sa dostali do vedenia ešte do polčasu a po zmene strán pridali ďalšie dva zásahy.

Líder z Leopoldova bol v Červeníku počas zápasu lepším tímom a zaslúžene vyhral v susedskom derby 2:0. Útoky domácich končili na pozornej obrane hostí. Prvý gól duelu strelil spoza šestnástky Šuliman, za čo dostal od sponzora duelu spoločnosti Fermat cenu v podobe hodiniek.

Ladislav Pocisk odovzdáva hodinky pre strelca prvého gólu zápasu Jurajovi Šulimanovi. Foto: Ján Král

Zástupcovia Oblastného futbalového zväzu Trnava Vladimír Hracho a Emanuel Cuninka ocenili aj najlepších hráčov z každého tímu pamätnými plaketami. Z domáceho si cenu prevzal Andrej Adamkovič, za hostí Ľuboš Švestka.

Cífer sa ďalej trápi, doma podľahol Majcichovu 0:1. O víťazstve hostí rozhodol v 79. minúte Pecháček.

Brestovany doma nestačili na Dvorníky a prehrali 1:2. Táčovský videl v záverečných minútach červenú kartu a bude Dvorníčanom chýbať v ďalšom zápase.

Horná Krupá potvrdila kvalitu aj vo Veľkom Orvište, na horúcej pôde súpera vyhrala 4:1. Domáci sa strelecky presadili až v závere, keď už druhý celok tabuľky viedol štvorgólovým rozdielom.

Veľké Orvište nestačilo na hráčov Hornej Krupej (v modrom). Foto: Miroslav Ledecký

Zápasy bohaté na góly videli diváci ešte v sobotu v Hrnčiarovciach aj v Šulekove. Posledný tím tabuľky v susedskom derby prehral so Zelenčom 3:5, pričom už v prvej polhodine padlo šesť gólov, z toho štyri dali hostia.

Šulekovo doma nestačilo na nováčika z Dechtíc, ktoré aj bez svojho najlepšieho hráča Mareka Mašku dokázala na pôde súpera streliť štyri góly. Domácim sa v 48. minúte podarilo vyrovnať, v 56. minúte ale Chrvala pridal tretí gól Dechtíc a v 64. minúte pečatil triumf hostí z  penalty Roman Maška.

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ - 10. KOLO:
Borovce – Zavar  2:1 (1:1)
Góly: 25. Pet. Herceg, 90. Koprna - 40. Chlebík
BOROVCE: Valo - Pet. Herceg, Šašo, Dubovský, Koprna, Jankech, Balcír, O. Macháč, Urbal, Žilka, Kapičák (Moravčík, T. Radošinský)
ZAVAR: Púchly - Kovačič, Ďuriš, Vyskoč, Vido, D. Bachratý, Mich. Psota, Dobrovodský, Baroš, Beňo, Chlebík (Mat. Psota)

Dolná Krupá – Siladice 4:1 (2:1)
Góly: 28. P. Bohunický, 37. vlastný,67. Gažo, 80. Jakáb - 9. Rau
DOL. KRUPÁ: Olšovský - Jarábek, Hrubý, Mich. Vyskoč, Gažo, R. Bohunický, Fíba, Jakáb, Štrbo, Kvetan, P. Bohunický (Mat. Bachratý, L. Boledovič, Skýpala)
SILADICE: Spál - A. Horváth, I. Fančo, J. Páleník, Rau, Režnák, Varga, Hudcovič, Laurinec, Beránek, Kinči (Kupec, Mesároš)

Červeník – Leopoldov 0:2 (0:1)
Góly: 11. Šuliman, 51. Žemla
ČERVENÍK: Vaško - Mihálik, Pasichniuk, Lenčeš, Kopúnek, Králič, Halmo, Boháčik, Adamkovič, Mukha, Babic (Ješko)
LEOPOLDOV: Zachar - Endrle, Bachňák, Gatci, Kavuliak, Piovarči, M. Žemla, Šuliman, Švestka, L. Tvrdý, B. Krajčovič (Ajpek, Poláček)

Ukrajinský legionár Mukha (v bielom) sa strelecky nepresadil, obrana Leopoldova si s jeho výpadmi poradila. Na fotografii ho stíha Stanislav Endrle. Foto: Ján Král

Cífer – Majcichov 0:1 (0:0)
Gól: 79. Pecháček
CÍFER: Jurík - Orlický, Slabý, Fulier, Lukovič, T. Fiľak, Kupkovič, Kišš, Gross, Gašparovič, Šarmír (Rusnák)
MAJCICHOV: Š. Horváth - Susko, Rakický, Scheip, Pecháček, M. Štrbo, Marek, Krivosudský, Gergely, Matula, Holka (Tokoš, L. Štrbo, Martinus)

Brestovany – Dvorníky 1:2 (0:1)
Góly: 81. Oláh - 41. Krajčo, 46. Magula
ČK: 87. R. Táčovský (Dvorníky)
BRESTOVANY: MIch. Železník - Varga, Bošácky, Jánoš, Šiška, Oláh, Mart. Železník, M. Dorčiak, Sabo, Buška, Cisár (Križan, Záhončík)
DVORNÍKY: Planický - Baša, Plevka, Krajčo, Kubiček, Taraba, D. Farkaš, Sluka, Magula, Wesolovski, Táčovský (Mikulek, T. Farkaš)

Veľké Orvište – Horná Krupá 1:4 (0:2)
Góly: 82. Belica - 23. Šiška, 37. Mikláš, 50. vlastný, 60. Szalay
VEĽ. ORVIŠTE: Budka - Luk. Bartošek, Belica, J. Vavrinec, Špernoga, T. Pavlovič, Jánošík, R. Vavrinec, Bucko, Tanáč, Stolárik (I. Horváth, Lub. Bartošek)
HOR. KRUPÁ: Horný - Zázik, Šiška, Nižňan, Strečanský, Ryšavý, Szalay, Mikláš, Heteš, Gašparík, Štibraný (Krchnár)

Šulekovo - Dechtice 2:4 (1:2)
Góly: 43. Ľ. Nemec, 48. T. Kolony - 20. a 64. R. Maška (druhý z pen), 36. Cmero, 56. Chrvala
ŠULEKOVO: L. Žemla - P. Nemec, Daniš, Šoka, S. Cibulka, Gažovič, Ľ. Nemec, Kolony, Benko, Ilko, Cícer (J. Cibulka, P. Tvrdý)
DECHTICE: Sedláček - M. Manca, Drgoň, Kalaš, Sliva, Krivánek, D. Hlavatovič, Cmero, R. Maška, Kolesik, Hrčka, (Chrvala, Ružička, Tomáška)

Stanislav Cibulka (v žltom) stíha Romana Mašku, strelca dvoch gólov Dechtíc. Foto: Miroslav Ledecký

Hrnčiarovce - Zeleneč 3:5 (2:4)
Góly: 13. Jedinák, 30. Fodor, 49. Šurina (pen) - 6. Ondrejička, 14. a 24. Maron (prvý z pen), 21. Doka, 72. Kajma
HRNČIAROVCE: Páleník - Zaoral, Jedinák, Šurina, Kurinec, Fodor, Mališ, Serbák, Masár, Kelc, Kuzma (Trebatický, Hanzel)
ZELENEČ: Gottstein - Bartovič, Nemček, A. Bednárik, Klandúch, Maron, Bánovec, Pavelek, Ondrejička, Bučány, Doka (Kajma, Tibenský)