Jaslovské Bohunice v pohári potrápili Trenčín, majster potvrdil postup až v závere

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.10.2015, 20.10, Ján Král

Futbalisti Jaslovských Bohuníc vo štvrtom kole Slovnaft Cup-u poriadne potrápili slovenského majstra AS Trenčín. Hoci výsledok 0:3 hovorí jasnou rečou, zápas zďaleka nebol taký jednoznačný. Majster ligy potvrdil víťazstvo až v nadstavenom čase.

Jaslovské Bohunice v pohári potrápili Trenčín, majster potvrdil postup až v závere

Jaslovské Bohunice ukázali proti súperovi chuť popasovať sa o dobrý výsledok. 7x foto: Ján Král

Jaslovské Bohunice dobre bránili, zhusťovali priestor pred vlastnou šestnástkou, čo na protivníka, ktorý sa snažil loptu dostať kombináciami až "do kuchyne" platilo.

Drvivú väčšinu času sa síce hralo na jednu bránku, Trenčín obliehal pokutové území domácich, tí však o sebe dávali vedieť po brejkoch. V prvom polčase mal šancu na skórovanie Pavlík.

Hostia sa ujali vedenia až v 65. minúte, keď stret brankára Píša a útočníka Wesleyho posúdil rozhodca ako penaltový a ukázal na biely bod. Koolwijk sa z jedenástky nemýlil a otvoril skóre.

Šancu na vyrovnanie mal o pár momentov neskôr Jakub Krajčovič, ktorý obišiel aj Šemrinca, no z uhla netrafil bránku.

V závere vrhli zverenci Cyrila Stachuru všetky sily do snahy vyrovnať a hostia do rozhodenej obrany v poslednej minúte dvakrát udreli, najprv Van Kesselom a po ňom po rohovom kope aj Lawrencom.

Gól Koolwijka z penalty na 0:1.

Slovnaft Cup – 4. kolo:
Jaslovské Bohunice – AS Trenčín 0:3 (0:0)

Góly: 65. Koolwijk (pen), 90. Van Kessel, 90. Lawrence
ŽK: Píš, J. Krajčovič – Rabiu
Rozhodovali: Somoláni – Bosrányi, Sluk
Diváci: 450
JASL. BOHUNICE: Píš – Kolarovič, Sekera, Jakubička, Glos – Broš (74. P. Krajčovič), Machovič (62. Kaľuha), Bakiš, Poláček, J. Krajčovič – Pavlík (80. Koleno)
TRENČÍN: Šemrinec – Kleščík, Skovajsa, Rundič, Lawrence – Koolwijk – Guba, Jančo (46. Yin), Rabiu, Holúbek (46. Van Kessel) – Wesley (67. Schet)

Povedali o zápase
Cyril Stachura (tréner Jaslovských Bohuníc):
"Aj keď sme prehrali 0:3, môžeme duel hodnotiť pozitívne. V zápase neboli pasáže, kedy by sme sa stali fackovacím panákom. Hrali sme to, čo nám súper dovolil. Teší ma, že sme boli nebezpeční aj smerom dopredu a vytvorili sme si aj príležitosti.

Súper sa dostal na koňa z penalty až v 65. minúte. Mali sme snahu niečo so zápasom urobiť, súper sa bál o výsledok, že to môže skončiť nerozhodne. Z našej strany to bol dobrý zápas, pripravili sme sa dobre.

To, že sme prehrali, akceptujeme. Hrali sme proti najlepšiemu družstvu na Slovensku. Vydali sme zo seba všetky sily, hlavne fyzické, aj preto že Trenčín cez víkend odpočíval a my sme mali v nohách súťažný zápas.

Napriek tomu sme s nimi dokázali behať 90 minút. Tešia ma naše vypracované šance, ako i fakt, že duel nebol len o súperovi, ale aj o nás."

Martin Ševela (tréner Trenčína):
"Nehrali sme to, čo sme si povedali v kabíne. Súper pôsobí vo štvrtej lige, pred hráčmi sme to ale nezdôrazňovali, aby neprišlo k podceneniu. Evidentne sa tak však stalo. Upozorňovali sme chlapcov, že treba dať v prvom polčase dva – tri góly a potom sa baviť futbalom. Takto to bolo napäté až do konca.

Musím povedať, že súper mal aj šance, aby dal gól. Igor Šemrinec zneškodnil jednu gólovú príležitosť. Šance sme si vypracovali aj my, ale boríme sa efektivitou. Potrebujeme Wesleyho reštartovať, aby zo šancí čo mal, skóroval, lebo potom trpí mužstvo, aj on ako individualita.

Pre súpera sú takéto zápasy vždy ako majstrovstvá, chce sa na ligistu vytiahnuť. Keď ho nedorazíte troma gólmi, stále žije. My sme neboli efektívni a nakoľko si súperovi hráči vytvárali pološance, stále verili, že s výsledkom môžu niečo urobiť.

Chceli sme v zostave vidieť nových hráčov, či už Yina, alebo mladého Janča, ktorí sa ešte potrebujú zžiť s tímom. To ale nie je výhovorka, ani aliby, s takýmto súperom by sme mali vyhrávať o šesť gólov.

Zápas si rozoberieme, spokojný môžem byť iba s postupom do ďalšieho kola. Pre niektorých hráčov to ale nebol ani tréningový zápas, na ňom hrajú o dve rýchlosti vyššie.

Čakajú ich individuálne pohovory, ktoré nemajú radi, ale pokiaľ mi dajú tromfy do rúk, som tam na to, aby som to využil a išiel do nich. Nemôžeme to len tak prejsť, musíme vyvodiť aj dôsledky.

Vždy sa na príprave bavíme aj o mentálnej stránke futbalistu, pretože keď podceníme nejaké situácie, vyfacká nás to. Proti kvalitnému súperovi môžeme potom trpieť."