Hokejisti dlho vzdorovali lídrovi súťaže, prehrali až po góloch v závere stretnutia

ŠPORT - Hokej | 22.10.2015, 07.01, prispievatelia

Trnavčania v Nových Zámkoch dvakrát viedli, napokon však cestujú domov bez bodu.

Hokejisti dlho vzdorovali lídrovi súťaže, prehrali až po góloch v závere stretnutia

Ilustračné foto: shutterstock.com

Mal to byť jednoznačný zápas pre lídra prvej hokejovej ligy, no mužstvo z úplného chvosta tabuľky nedalo svoju kožu lacno.

Trnavčania nastúpili na ľade Nových Zámkoch nebojácne a po šiestich minútach prekvapivo viedli po góloch Schmidta a Okoličányho 2:0.

Domáci odpovedali rýchlo a takmer po dvoch minútach po druhom zásahu Trnavy znížili.

V druhej časti hry dokonca Nové Zámky vyrovnali, no Trnavčan Barinka poslal gladiátorov do vedenia aj po druhý raz.

Nováčik súťaže opäť dokázal vyrovnať na 3:3 a v polovici druhej tretiny sa začínalo odznovu.

Dni otvorených dverí v oboch obranách sa skončili a na dlhé minúty sa strelci odmlčali.

Až deväť minút pred koncom riadnej hracej doby využili domáci tlak po presilovej hre a strelili víťazný gól. Trnavčania sa nevzdávali a bojovali o body až do konca zápasu, keď ich snahu ukončil v poslednej minúte domáci Frolík.

Napriek prehre 3:5 zanechali trnavskí hokejisti v Nových Zámkoch dobrý dojem a celý zápas mali úspech na dosah.

Najbližší súťažný duel odohrajú gladiátori na ľade Detvy v piatok  23. októbra, následne cestujú v stredu 28. októbra do Topoľčian a až v piatok 30. októbra vyzvú doma Michalovce.

1. HOKEJOVÁ LIGA  - 13. KOLO
HC Nové Zámky - HK Gladiators Trnava 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Góly: 3. Schmidt, 6. Okoličány, 26. Barinka – 8. Bašič, 22. Ďurčo, 31. a 60. M. Frolík, 52. Podstavek
Strely: 46:32
Vylúčenia: 4:5
Presilovky: 2:2
Rozhodovali: Goga – Číž, Kollár
Diváci: 1128

Nové Zámky: Šinkovič – Ďurčo, Chovan, Šiška, Sucharda, Hrudík, Gula, Konc – Frolík Bašic, Podstavek – Mamonovs, Gutov, Weissmann – Dubec, Hegyi, Koutník – Baron, Štefanka, Priganc

Trnava: Hála – Poláček, Reho, Mrázik, Imrich, Hronec, Hutár, Turan, Krotov – Kovaľ, Schmidt, Trenčan – Domaev, Čunderlík, Barinka – Lukačovič, Hrbáčik, Okoličány – Mrava, Ševčík, Veselovský

1. Nové Zámky 14 10 2 0 2 56:31 34
2. Bardejov 14 9 1 1 3 63:38 30