V bláznivom zápase plnom obratov porazili trnavskí hokejisti Topoľčany

ŠPORT - Hokej | 29.10.2015, 06.45, prispievatelia

Trnavčania viedli o dva góly a domáci stihli otočiť na 4:2. Tri sekundy pred koncom tretej tretiny však poslal zápas do predĺženia hosťujúci Ševčík.

V predĺžení rozhodol Jozef Reho. Ilustračné foto: Dominika Haršáni

Trnavskí hokejisti viedli v zápase pätnásteho kola prvej hokejovej ligy nad domácimi Topoľčanmi už 2:0, avšak na góly Hrbáčika a Ševčíka stihol reagoval ešte na konci prvej tretiny Tvrdík.

Topoľčany potom predviedli obrat skóre, aký sa často nevidí, vďaka čomu v 46. minúte zápasu viedli už 4:2.

Gladiátori sa však nevzdali a v 49. minúte znížil Glemba na rozdiel jediného gólu. O vyrovnanie sa tri sekundy pred záverečnou sirénou postaral opäť Ševčík. To už hrali gladiátori so šiestimi hráčmi v poli a bez brankára.

O víťazovi rozhodlo predĺženie, v ňom sa radovali Trnavčania a po góle Reha si vezú domov celkom dva body.

Práve tento bodový zisk odlepil trnavské mužstvo zo dna tabuľky pred Považskú Bystricu.

Najbližší súťažný zápas odohrajú gladiátori v piatok 30. októbra, keď doma vyzvú o 17.00 Michalovce.

1. HOKEJOVÁ LIGA  - 15. KOLO
HC Topoľčany - HK Gladiators Trnava 4:5pp (1:2, 1:0, 2:2 – 0:1)
Góly: 19. Tvrdík, 29. Šedivý, 41. Káčer, 56. Nemček - 6. Hrbáčik, 17. a 60. Ševčík, 49. Glemba, 64. Reho
Strely: 42:51
Vylúčenia: 10:13
Presilovky: 2:1
Rozhodovali: Adamec – Gegáň, Nosek

Nové Zámky: Halo – Palovič, Bystričan, Pavlíček, Majerčík, Kúdela, Kudlej, Petrek, D. Nociar – Szalay, F. Nemček, Kluka – M. Záborský, F. Šedivý, Káčer – D. Mihalik, Martin Mihalik, Tvrdík – D. Košecký, Klačanský, Stanislav

Trnava: Hála – Reho, Poláček, A. Mrázik, Mi. Imrich, U. Demo, Marek Hronec, M. Hutár, Krotov – D. Schmidt, Mi. Peško, Kovaľ – P. Barinka, M. Čunderlík, Glemba – Domaev, Hrbáčik, D. Trenčan – M. Lukačovič, S. Ševčík, Mrava

1. Nové Zámky 16 10 3 0 3 60:38 36
2. Bardejov 16 11 1 1 3 73:41 36