Futbal, 3. liga: Céčko Spartaka zdolalo Lednické Rovne, v Topoľčanoch padol kuriózny gól

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 1.11.2015, 19.27, Ján Král

Céčko Spartaka si poradilo s celkom Lednické Rovne. Dvoma gólmi prispel k víťazstvu Ivan Pikulík, výsledok pečatil Denis Herák.

Futbal, 3. liga: Céčko Spartaka zdolalo Lednické Rovne, v Topoľčanoch padol kuriózny gól

Tréner Spartaka C Miroslav Hájiček môže byť s aktuálnou sezónou spokojný. Foto: Ján Král

3. LIGA ZÁPAD – 13. KOLO:
Spartak C/Šúrovce – Lednické Rovne 3:1 (1:1)

Góly: 18. a 63. Pikulík, 69. Herák – 43. Kollár
SPARTAK: Orichel – Kovársky, Dzíbela, Mišura, Ravas – Herák, Hlavna, Magdolen (74. Vido), Pikulík (87. Duračka), Horváth (79. Hlúch) – Juhász

Miroslav Hájiček (tréner Spartaka C):
"Od úvodu sa hral otvorený zápas. Hostia pohrozili brejkami a strelami vedľa brány. Skóre sme otvorili my po centri z pravej strany a zakončení Pikulíkom. Potom sme mali ďalšie šance opäť Pikulíkom, ktorý z blízka nepremenil, Heráka z 5 metrov vychytal bravúrne brankár hostí. Zákonite prišiel trest a to tesne pred polčasom, keď Orichel neudržal centrovanú loptu a súper vyrovnal. V druhom polčase sme chceli vyhrať a vytvorili si tlak i viacero šancí. V 63.minúte sa druhý krát presadila posila z B-tímu Pikulík, keď pohodlne obstrelil brankára - 2:1. V 69. minúte zvýšil na 3:1 nádherne Herák z voleja po centri Juhásza. Nastrelili sme ešte dvakrát brvno Juhászom z priameho kopu a Herákom. Hostia chceli zvrátiť výsledok až v posledných minútach, ale ich snaha zostala nevyužitá i po nastrelenej tyči. Som rád, že sme tento zápas zvládli. Aj keď bol terén hrboľatý, predviedli sme viacero pekných kombinácií a útočnú aktivitu."

Kuriozita v Topoľčanoch
V ďalších zápasoch zaujal gól, ktorý padol v Topoľčanoch. Domáci prehrávali so Šamorínom a v závere sa snažili vyrovnať i tak, že do šestnástky prišiel na roh brankár. Hosťom sa podarilo odvrátiť loptu až k polovici ihriska.

Tam domáci hráč automaticky vracal na istotu brankárovi. Zabudol však, že ten už v bránke nie je... Pre Atillu Pinteho nebolo nič jednoduchšie, ako upraviť na konečných 0:2.

Topoľčany – Šamorín 0:2

Galanta – Vráble 2:0

Dubnica nad Váhom – Veľké Ludince 1:1

Prievidza & Handlová – Nemšová 4:3

Veľký Meder – Nové Zámky 3:0

Dunajská Streda B – Púchov 0:0

Palárikovo – Neded 1:2

voľno: Komárno