Hokejisti otočili duel s Liptovským Mikulášom a vyhrali po predĺžení

ŠPORT - Hokej | 12.11.2015, 06.30, prispievatelia

Dva z troch gólov strelili gladiátori z presiloviek.

Hokejisti otočili duel s Liptovským Mikulášom a vyhrali po predĺžení

Trnavčania sa tešia z gólu. Foto: Dominika Haršáni

Hokejisti HK Trnava zvíťazili po predĺžení nad Liptovským Mikulášom 3:2 a pripísali si ďalšie body do tabuľky.

Gladiátori síce začali lepšie, do prestávky dvakrát inkasovali po góloch Urama a Lichanca.

V druhej časti hry Trnavčania vyrovnali, k čomu im pomohli aj časté vylúčenia hostí. Presilovky sa síce domácim dlho nedarili, súpera potrestali z početnej výhody až v 37. minúte Jurákom.

Ubehlo len pätnásť sekúnd a Baran vyrovnal. Tretia tretina bola vyrovnaná, vo veľkej šanci Juráka v 57. minúte vychytal Dovina.

Rozhodnutie prišlo v predĺžení, keď Reho využil ďalšiu z trnavských presiloviek.

V piatok o 18.00 nastúpia zverenci trénera Rudolfa Macka v Senici, v stredu 18. novembra o 18.00 privítajú na trnavskom ľade lídra z Bardejova.

HK Trnava – Liptovský Mikuláš 3:2 pp (0:2, 2:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 10:19 Marek Uram (Tomáš Nádašdi, Jaroslav Jabrocký) – 0:1, 15:03 Peter Lichanec (Marek Uram, Tomáš Nádašdi) – 0:2, 36:53 Roman Jurák (Jozef Reho, Dávid Schmidt) v presilovke – 1:2, 37:08 Martin Baran (Michal Glemba, Michal Imrich) – 2:2, 60:45 Jozef Reho (Martin Čunderlík, Michal Peško) v presilovke – 3:2.
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Poláček 10 nešportové správanie, presilovky 2:0, oslabenia 0:0.
Rozhodovali: Goga – Beniač, Regec – 245 divákov.
TRNAVA: Hála – Reho, Poláček, Marek Hronec, Mi. Imrich, A. Mrázik, U. Demo, M. Hutár – Jurák, D. Schmidt, Kovaľ – Baran, M. Čunderlík, Glemba – P. Barinka, Mi. Peško, Domaev – Mrava, Hrbáčik, S. Ševčík – M. Lukačovič. Tréner: Rudolf Macko.
L. MIKULÁŠ: Dovina – Krčula, Mezovský, Burzala, Nádašdi, I. Oško, Kadlubiak, Holiga, F. Oravec – Bartík, Cibuľa, M. Marcinko – Uram, Lichanec, Jabrocký – A. Laco, Piatka, Lištiak – Struška, P. Oško, Gápa ml. Tréner: Róbert Spišák.

1 Bardejov 19 13 2 1 3 90 : 47 44
2 Nové Zámky 19 11 3 1 4 69 : 46 40
3 Detva 18 11 2 1 4 69 : 46 38
4 Liptovský Mikuláš 18 11 0 3 4 64 : 44 36
5 Prešov 18 8 2 2 6 63 : 48 30