Trnavskí hokejisti doma porazili lídra súťaže z Bardejova

ŠPORT - Hokej | 19.11.2015, 07.00, prispievatelia

Domáci viedli nad Bardejovom už rozdielom štyroch gólov.

Trnavskí hokejisti doma porazili lídra súťaže z Bardejova

Michal Glemba sa tešil zo svojho druhého gólu do siete Bardejova. Foto: Dominika Haršáni

Súper Trnavčanov pricestoval na zápas dvadsiateho kola prvej hokejovej ligy z opačného konca republiky a podľa toho to na ľade v prvej polovici duelu aj vyzeralo.

Domáci vyhrali prvú tretinu po dvoch zásahoch Michala Glembu 2:0 a v streleckom predstavení pokračovali aj v tretine druhej.

Ďalšie dva góly gladiátorov v podaní Kovaľa a Barana od seba delilo iba tridsať sekúnd. Už po treťom úspechu domácich hokejistov hostia striedali brankára.

Hostia sa dostali k slovu až za stavu 0:4 a do konca zápasu dokázali znížiť na rozdiel jediného gólu. K bodom im však nepomohla ani záverečná hra bez brankára a domov odchádzajú naprázdno.

Zaujímavosťou stretnutia je fakt, že na štyri góly potrebovali Trnavčania iba dvadsať strieť, kým Brucháč musel čeliť až 41 strelám.

Najbližší domáci zápas odohrajú gladiátori už v piatok 20. novembra, keď o 17.00 vyzvú Humenné.

1. HOKEJOVÁ LIGA  - 20. KOLO
HK Gladiators Trnava – HC 46 Bardejov 4:3 (2:0, 2:1, 0:1)
Góly: 17. a 20. Glemba, 21- Kovaľ, 22. Baran  - 22. Česelka, 45. Takáč, 59. Baláž
Strely: 20:41
Vylúčenia: 4:5
Presilovky: 1:0
Oslabenia: 0:1