Futbal, 2. liga: Juniori Spartaka prehrali s Banskou Bystricou, zimujú poslední

ŠPORT - Futbal - Spartak | 21.11.2015, 13.46, prispievatelia

„Musíme hľadať nových hráčov,“ povedal po zápase tréner Zelenský.

Futbal, 2. liga: Juniori Spartaka prehrali s Banskou Bystricou, zimujú poslední

Prienik Erika Jirku (v červenom) gólom neskončil. Foto: Miroslav Ledecký

Na ihrisko v Červeníku pricestoval exligista z Banskej Bystrice a už v prvom polčase mal skúsený výber trénera Faktora hernú prevahu. Do streleckej listiny sa žiadny hráč aj vďaka mokrému terénu nezapísal, prvý polčas sa skončil bez gólov.

V druhej časti hry prišla hrubá chyba trnavskej obrany a Dejan Peševski, bývalý hráč Spartaka, otovoril skóre.

Po hodine hry fauloval vo vlastnej šestnástke Bortel a rozhodca nariadil penaltu. Tú s istotou premenil Rejdovian a zdalo sa byť rozhodnuté. O tri minúty neskôr fauloval opäť Bortel a po druhej žltej karte musel ísť pod sprchy.

Oslabení Trnavčania sa na odpor nezmohli a duel dohrali bez jedinej gólovej šance.

Po jesennej časti patrí mladíkom posledné miesto v tabuľke západnej časti druhej ligy.

DOXXbet liga – skupina západ – 18. kolo:
Spartak Trnava juniori  - Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:0)
Góly: 47. Peševski, 61. Rejdovian (z pen)
ŽK: Bakuš, Horník, Mečiar, Bortel, Ujlaky – Peševski, Willwéber, Nikolič
ČK: 64. Bortel
Diváci: 120
Rozhodoval: Očenáš
SPARTAK B: Vahalík – Habánek, Horník, Bortel Mečiar – Čarnota – Lošonský (37. D. Ujlaky), Bakuš, Mihálik (50. Pikulík) – Jirka – Vojtuš (81. Slávik)
DUKLA: Boroš – Nikolič, Had, Snitka, Pančík – Peševski, Willwéber (81. Urgela), Vila (85. Gombala), Rejdovian (86. Zázrivec) - Savič - Kostadinov

Peter Zelenský, tréner domácich: „Snažili sme sa dnes pomeniť zostavu, pretože chlapci ktorí hrali v minulých kolách nehrali podľa našich predstáv. Bohužiaľ, nevyšlo to ani dnes, narazili sme na skúsené mužstvo, v ktorom pôsobí 5 – 6 ligových hráčov. Nechcem sa vyhovárať, škoda prvého gólu po naivnej chybe, za stavu 0:0 som veril, že budeme úspešní. Rozdiel medzi mužstvami bol zjavný, ako som spomínal, musia prísť noví hráči, chlapci, ktorí mužstvu pomôžu. Dnes aj keď nastúpil Ujlaky a Pikulík k zmene hry neprišlo, jednoznačne musíme hľadať nových hráčov."