Spartak remizoval so Slovanom, duel sledovalo viac ako 15-tisíc divákov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 22.11.2015, 16.27, Ján Král

Rekordná návšteva ligovej sezóny 15 101 divákov v derby gól nevidela. Spartak Trnava remizoval so Slovanom Bratislava 0:0.

Fanúšikovia Spartaka sa pri nástupe hráčov prezentovali celotribúnovým choreom. Nápis a obrázok "SFZ + ÚLK + TV Hrobári atmosféry na futbale" vystriedal transparent "My ale žijeme až za hrob."  Foto: Ján Král

Prvý polčas priniesol pútavý futbal so šancami na oboch stranách. Už v 2. minúte sa po zaváhaní trnavskej obrany rútil od polovice ihriska sám na bránku Priskin, neulakomil sa na zakončenie, prihral do tandemu Kubíkovi, jeho strelu ale zblokoval Tóth na roh.

Na opačnej strane po faule na Greššáka natiahol Muchu z priameho kopu Čonka, z následnej dorážky Baéz tesne minul.

Ubehla viac ako polhodina hry, keď Slovan predviedol rýchlu kontru, Milinkovič vysunul do tutovky Priskina, výborne ale zasiahol Jakubech a Godál loptu v momente odvrátil do bezpečia.

V 37. minúte z ľavej strane odcentroval Mikovič, Depetris sa presadil vo vzdušnom súboji, jeho hlavička ale bola nedôrazná.

Aktivita andelov rástla, po ďalšej výbornej akcii vychytal Mikoviča Mucha a Halilovič následne zblízka prestrelil odkrytú bránku.

Ešte do prestávky brankárov preverili na jednom póle ihriska Mikovič a na druhej Mészaros.

Po zmene strán kvalita hry upadla, nakopili sa mnohé nepresnosti na oboch stranách.

V úvode druhého polčasu mal šance Slovan. Priskin bodlom prestrelil bránku, onedlho po Milinkovičovej kolmici zblokoval finálnu fázu Mészarosovi dobrým zákrokom Godál. Rovnaký hráč belasých neuspel v koncovke ani o pár minút neskôr, keď mu gól ponúkol Oršula.

Potom sa viac tlačila dopredu Trnava. V 72. minúte sa po Schranzovej spätnej prihrávke ocitol v tutovke Depetris, Mucha ale hostí podržal.

Štastie neskôr ešte skúsil neúspešne z pravej strany Halilovič. Bosniansky legionár neuspel ani v 87. minúte pokusom spoza šestnástky.

Fortuna liga – 17. kolo:

Spartak Trnava – Slovan Bratislava 0:0
ŽK: Janečka, Mikovič, Baéz, Čonka - Gonzales, Milinkovič, Saláta, Čikoš, Mészaros
Rozhodovali: Chmura – Balko, Chládek
Diváci: 15101
SPARTAK: Jakubech – Janečka, Tóth (46. Nikolič), Godál, Čonka – Baéz, Greššák – Schranz, Halilovič (90. Majtán), Mikovič (66. Harba) - Depetris
SLOVAN: Mucha – Čikoš, Saláta, Sekulič, Zreľák (73. Gorosito) – Savičevič, Simovič – Milinkovič, Kubík (54. Oršula), Gonzales (41. Mészaros) - Priskin

Pavol Hrnčiarik (asistent trénera Slovana): „Videli sme derby so všetkým, čo k tomu patrí. Hráčov od Muchu až po Priskina môžeme len pochváliť za prístup a bojovnosť, ktorú ukázali na ihrisku. Ďalší týždeň nás čaká ďalší zápas, ideme si za svojím cieľom.“ (hlavný kouč Nikki Papavasiliou bol vykázaný na tribúnu, nemohol sa preto zúčastniť ani na tlačovke).

Ivan Hucko (tréner Spartaka): „Prvý polčas bol lepší ako druhý, myslím, že sme kvalitný Slovan trošku potrápili. Musím poďakovať divákom, ktorí vytvorili naozaj dobrú atmosféru. Bol to náš dvanásty hráč, ktorý nás hnal dopredu a tým pádom sme sa mohli súperovi vyrovnať. Cez prestávku sme museli striedať Tótha, mal problémy s brušným svalstvom, nemohol pokračovať. Mikovič mal nakopnutú nohu, nemohol odviesť stopercentný výkon, museli sme opäť striedať. Ukázalo sa, že aj jedno striedanie vie narušiť výkon mužstvo, chceli sme aj druhý polčas hrať v tempe ako v prvom. Po zmene strán to už bolo nervózne, hra sa kúskovala, výkon nebol taký, aký by sa žiadal.“