Napriek výbornému prvému polčasu futsalisti Spartaka zápas proti Lučencu stratili

ŠPORT - Futsal | 29.11.2015, 17.43, prispievatelia

Trnavčania inkasovali v druhom polčase až šesť gólov.

Ilustračné foto: Lukáš Grinaj

Do Trnavy prišiel v rámci piateho kola druhej futsalovej ligy favorit z Lučenca a po jedenástich minútach prekvapivo prehrával 0:3.

K dvom gólom Dušana Dzíbelu pridal presný zásah z penalty kapitán mužstva Dušan Krcho. Domáci boli jednoznačne lepším mužstvom,  to čo však prišlo v druhom polčase, nečakal azda ani najvernejší fanúšik hostí.

Lučenec stihol skórovať počas troch minút až štyrikrát a do konca zápasu pridal ďalšie dva presné zásahy.

Po dva góly zaznamenali slovenský futsalový reprezentant Attila Fehérvári, bývalý ligový hráč Lukáš Hricov a Radoslav Máč.

O body sa spartakovci najbližšie pokúsia v piatok 4. decembra, keď sa predstavia o 19.30 na palubovke Žiliny.

2. SLF Openliga 5. kolo
FC Spartak Trnava futsal – Lučenec 3:6 (3:0)
Góly Trnavy: 5. a 11. Dzíbela, 6. Krcho (z pen)
ČK: 34. Čechovič (Spartak)
Spartak: Čechovič, Miškovič – Vašíček, Dzíbela, Kukučka, Kočiš, Jurina, Takáč, Novota, Železník, Krcho, Pecho
Pred 100 divákmi rozhodoval Belavý

Ladislav Venžík (tréner FC Spartak Trnava futsal): "Čakal nás naozaj silný súper s hráčmi, ktorí majú reprezentačné skúsenosti. Hrali sme nádherný futsal, plnili sme si povinnosti tak ako sme si ich v šatni zadefinovali. Súpera sme prakticky vymazali a nepustili sme ho do žiadnej šance. Tréner Lučenca urobil cez polčas dobrú prácu a dokázal namotivovať svojich zverencov na koncovku hry. Po polčase sme začali hrať príliš rutinérsky, zhoršil sa nám pohyb bez lopty, ale čo je najhoršie, hráči prestali plniť moje taktické pokyny. Po inkasovaných góloch sme znervózneli a hráčov sa nepodarilo upokojiť ani zmenou tempa hry, ani zmenou taktiky. Do budúceho zápasu určite uvažujem nad určitými zmenami v nominácii."

1   Lučenec 5 4 0 1 28:21 12 6
2   Kysucké Nové Mesto 4 4 0 0 22:16 12 9
3   Banská Bystrica 5 3 0 2 30:24 9 0
4   Malacky 4 1 1 2 18:21 4 -2
5   FC Spartak Trnava - futsal 5 1 1 3 18:23 4 -8
6   Žilina 5 0 0 5 14:25 0 -6