Gladiátori na domácom ľade zdolali rivala z Detvy

ŠPORT - Hokej | 5.12.2015, 15.52, prispievatelia

Hokejisti HK Trnava využili krízu, v ktorej sa nachádza Detva a súpera zdolali na domácom ľade 6:3!

Gladiátori na domácom ľade zdolali rivala z Detvy

V prvej tretine sa domáci po góloch Samuela Ševčíka a Martina Kovaľa ujali dvojgólového vedenia, hostia sa zmohli iba na Hajnikov únik. Okrem toho Hála nemusel riešiť iné nebezpečné momenty.

Do druhej tretiny hostia vleteli a znížiť sa podarilo Hajnikovi, ale následne prekvapil Korytára Hutár strelou od modrej a Baran ho po nájazde štvrtým gólom poslal na striedačku.  Ešte do prestávky zvýšili na 5:1 Herák.

V záverečnej časti hry gladiátori poľavili a hostia korigovali na rozdiel dvoch gólov. Jurák ale gólom na konečných 6:3 pochoval všetky nádeje hostí.

Čiernou škvrnou zápasu bolo zranenie Ševčíka, za jeho škrtenie dostal Sládok trest v hre.

TRNAVA – DETVA 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)
Góly: 05:12 Samuel Ševčík (Martin Baran, Kirill Domaev) – 1:0, 10:36 Martin Kovaľ (Marek Hronec, Roman Jurák) v presilovke – 2:0, 23:45 Martin Hajnik (Ivan Zorvan, Branislav Srnka) – 2:1, 25:25 Michal Hutár (Dávid Schmidt, Roman Jurák) – 3:1, 28:54 Martin Baran (Kirill Domaev, Samuel Ševčík) – 4:1, 34:53 Roman Jurák (Marek Hronec, Dávid Schmidt) v presilovke – 5:1, 42:21 Branden Parkhouse (David Graham, Dominik Kanaet) v presilovke - 5:2, 58:28 Branden Parkhouse (David Graham) v oslabení – 5:3, 59:20 Roman Jurák (Dávid Schmidt, Jozef Reho) v presilovke do prázdnej brány – 6:3.
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše Hronec trestné strieľanie za podrazenie – Sládok trest v hre za hrubosť, presilovky 3:1, oslabenia 0:1.
Rozhodovali: Fridrich – Regec, Synek – 310 divákov.
TRNAVA: Hála – Reho, Mi. Imrich, M. Hutár, A. Mrázik, Marek Hronec, Maury – R. Jurák, D. Schmidt, Kovaľ – P. Barinka, M. Čunderlík, Glemba – Domaev, M. Baran, S. Ševčík – M. Lukačovič, D. Veselovský, Mrava. Tréner: Rudolf Macko.
DETVA: Korytár (29. Polc) – P. Lunter, J. Predajniansky, Zorvan, Sládok, D. Jendroľ, Mačkovič, Busilko – Nikonov, P. Fekiač, S. Buda – Říha, Srnka, Hajnik – Parkhouse, Kanaet, Graham – Blaško, Balko, Parobok. Tréner: Miroslav Ihnačák.

1 Bardejov 26 16 2 3 5 123 : 68 55
2 Detva 26 14 3 2 7 89 : 70 50
3 Liptovský Mikuláš 26 15 0 4 7 93 : 71 49
4 Prešov 26 13 3 3 7 102 : 72 48
5 Michalovce 25 14 2 0 9 105 : 80 46