Novoročný beh vyhral talentovaný mladík trnavskej Slávie Marek Jankovič

ŠPORT - Atletika | 2.1.2016, 07.00, Ján Král

Prvým športovým podujatím v Trnave v roku 2016 bol Memoriál Ladislav Kmeča. Podujatie sa stretlo s veľkým ohlasom, Novoročný beh absolvovalo viac ako 300 výkonnostných aj rekreačných bežcov.

Marek Jankovič finišuje v cieli.

Podujatia sa po deviatich rokoch vrátilo do centra mesta. Štart i cieľ bol na Trojičnom námestí, bežalo sa ulicami centra mesta. Na trati sa dokonca objavili aj pretekári z Česka, Francúzska či Rakúska.

V cieli bol najrýchlejšie len 17-ročný Marek Jankovič z trnavskej Slávie. Šesť kilometrov zabehol za 19 minút 35 sekúnd.

So stratou dvoch sekúnd skončil druhý jeho tímový kolega Michal Puškár, tretí s časom 19:43 ďalší slávista Lukáš Záhorec.

Bežci na pešej zóne. V ružovom vľavo víťazka medzi ženami Lenka Porubská.

Medzi ženami bola prvá, rovnako ako na štefánskom Zimnom behu zdravia Lenka Porubská z Hviezdoslavova (čas 23:33). Druhá dobehla Trnavčanka Dominika Kovaříková a tretia Petra Mrazíková (Školský atletický klub Trnava).

Novoročný beh vznikol v Trnave 1. januára 1988, založila ho trojica M. Belko, L. Kmeč a J. Lieskovský.

Bežalo sa aj popri betleheme vystavenom na námestí.

Výsledky hlavných kategórií 29. dejstva Novoročného behu v Trnave
muži (6 km): 1. Marek Jankovič (19:35 min), 2. Michal Puškár (19:37), 3. Lukáš Záhorec (všetci AK AŠK Slávia Trnava, 19:43), 4. Gabriel Mácsodi (SportDiag Team Senec, 20:11), 5. Andrej Orlický (Triatlon Team Trnava, 20:12).

Ženy (6 km): 1. Lenka Porubská (Hviezdoslavov, 23:33), 2. Dominika Kovaříková (Bernohy Trnava, 24:49), 3. Petra Mráziková (Školský atletický klub Trnava, 24:57), 4. Zuzana Pribulová (Suchá nad Parnou, 25:55), 5. Dagmar Vargová (Horné Zelenice, 26:02).

Kompletné výsledky nájdete TU.

Bežecká trilógia na prelome rokov vyvrcholí v Trnave 6. januára. Trojkráľová šestka bude mať štart v areáli Slávie o 11.00. Online registrácia je možná TU.

Novoročné kilometre absolvoval aj talentovaný 14-ročný futbalista Spartaka Oliver Burian.

Finiš bežcov na Trojičnom námestí.

Najrýchlejšie ženy. Zľava Kovaříková, Porubská a Mráziková počas vyhlasovania víťazov.

text: JAROSLAV LIESKOVSKÝ, JÁN KRÁL