V jedenásťgólovej prestrelke porazili trnavskí hokejisti Prešov

ŠPORT - Hokej | 4.1.2016, 08.00, prispievatelia

Góly začali v Trnave padať až v druhej tretine.

Ilustračné foto: Dominika Haršáni

Na prvý súťažný zápas v roku 2016 pricestovali do Trnavy hokejisti z Prešova. Do vedenia sa dostali v 26. minúte gólom Kohutiara sa dostali do vedenia. Iba málokto vtedy predpokladal, že s presnými zásahmi sa roztrhne vrece.

Trnavčania ale potom v priebehu druhej a úvode tretej tretiny skórovali hneď päťkrát v rade zásluhou Lukačoviča, Domaeva, Schmidta, Čunderlíka a Barinku a o víťazovi sa zdalo byť rozhodnuté.

Prešov neskôr korigoval, no za domácich odpovedal Ševčík a zvýšil už na 6:2. Do konca tretej tretiny ostávalo menej ako deväť minút, ale hostia sa rozhodli zápas ešte nevzdať.

V priebehu piatich minút prekonali Hálu v bráne Trnavy hneď trikrát, čím znížili na rozdiel gólu.

Gladiátori si výhru napokon postrážili, nič na tom nezmenila ani záverečná hra hostí bez brankára.

Najbližší domáci zápas odohrajú gladiátori v stredu 6. januára o 17.00 proti Spišskej Novej Vsi.

1. HOKEJOVÁ LIGA - 33. KOLO:
HK Gladiators Trnava – HC Prešov 6:5 (0:0, 4:1, 2:4)
Góly: 28. Lukačovič, 33. Domaev, 35. Schmidt, 39. Čunderlík, 44. Barinka, 52. Ševčík – 26. a 52. Kohutiar, 45. Prokop, 53. Halás, 57. Pitka
Strely: 45:33
Vylúčenia: 5:3
Presilovky: 0:0