Hokejisti Detvy prišli do Trnavy s bývalým hráčom z NHL a odviezli si všetky body

ŠPORT - Hokej | 14.1.2016, 07.01, prispievatelia

Tridsaťšesťročný veterán hral v profilige v kluboch Detroit Red Wings a Pittsburgh Penguins.

Hokejisti Detvy prišli do Trnavy s bývalým hráčom z NHL a odviezli si všetky body

Trnava na Detvu nestačila. Foto: Dominika Haršáni

Detvu pred koncom základnej časti posilnil 36–ročný americký veterán Matt Hussey, ktorý má na svojom konte aj 21 zápasov v zámorskej NHL, pôsobil v kluboch Detroit Red Wings a Pittsburgh Penguins.

Svoj prvý zápas v prvej hokejovej lige na Slovensku odohral práve na ľade Trnavy a so svojimi spoluhráčmi si vybojoval všetky body. Do osobných štatistík si pripísal jeden kanadský bod za prihrávku.

Hostia museli zápas otáčať, pretože po zásahu Jozefa Reha išli do kabín s jednogólovým mankom.

V druhej časti hry sa už prejavila hráčska kvalita na strane súpera a Trnavčania inkasovali štyri góly v rade. Za domácich znížil na 2:4 Michal Glemba.

Záverečná tretina strelecky patrila už iba Detve a po dvoch gólov svietilo po šesťdesiatich minútach skóre 2:6.

Najbližší domáci zápas odohrajú gladiátori v stredu 20. januára. O 17.00 privítajú Michalovce.

1. HOKEJOVÁ LIGA - 36. KOLO:

HK Gladiators Trnava – HC 07 Detva 2:6 (1:0, 1:4, 0:2)
Góly: 8. Reho, 36. Glemba – 21. Sládok, 25. Fekiač, 29. Gašpar, 35. Lunter, 58. Zorvan, 59. Kanaet
Strely: 37:41
Vylúčenia: 5:8
Presilovky: 1:3