Sezóna plná trápenia pokračuje, trnavskí hokejisti vyfasovali desinu

ŠPORT - Hokej | 23.1.2016, 08.55, prispievatelia

Považská Bystrica potrebovala na desať gólov za chrbátom trnavských gólmanov iba 31 striel.

Ilustračné foto: Dominika Haršáni

Trnavskí hokejisti utrpeli v 39. kole prvej slovenskej hokejovej ligy na ľade tabuľkového suseda z Považskej Bystrice poriadnu blamáž. V stretnutí prehrali vysoko 3:10.

Po prvej tretine prehrávali, no vďaka dvom gólom Čunderlíka ešte zostali so súperom v kontake. Do kabín sa odchádzalo za stavu 3:2.

Gólostroj Považanov sa naplno rozbehol v druhej časti hry, keď Trnavčania inkasovali ďalšie štyri góly, čím sa zvyšok zápasu stal už iba formalitou.

Krátko pred polovicou stretnutia vystriedal Hálu v bráne hostí Brucháč, ale ani on nedokázal zastaviť mimoriadne efektívnych domácich strelcov.

V záverečnej tretine využil Jozef Reho presilovku a znížil na 3:8, no potupnej desaťgólovej porážke sa trnavskí hokejisti aj tak nevyhli. Na desať presných zásahov potrebovala Považská Bystrica iba 31 streleckých pokusov.

Najbližší domáci zápas odohrajú trnavskí hokejisti  v stredu 27. januára. O 17.00 privítajú Liptovský Mikuláš.

1. HOKEJOVÁ LIGA - 39. KOLO:

HK Považská Bystrica - HK Gladiators Trnava 10:3 (3:2, 4:0, 3:1)
Góly: 4. a 24. Holák, 13. a 45. Čičala, 18. Trenčan, 21. Šťastný, 27. Koleda, 34. Balušík, 55. Kubín, 60. Zlocha – 7. a 18. Čunderlík, 53. Reho
Strely: 31:19
Vylúčenia: 8:9
Presilovky: 0:1
Oslabenia: 1:0