Spartak porazil v príprave lídra druhej ligy, tréneri skúšali nové rozostavenie

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.1.2016, 18.11, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka vyhrali v sobotu v prípravnom zápase nad lídrom západnej skupiny druhej ligy FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa vysoko 4:0.

Spartak porazil v príprave lídra druhej ligy, tréneri skúšali nové rozostavenie

David Depetris strelil jeden zo štyroch gólov andelov. Foto: Lukáš Grinaj

Góly však začali na umelej tráve v Seredi padať až v druhom polčase. Súpera načal štyri minúty po obrátke striedajúci Cleber, druhý gól pridal ďalší žolík z lavičky Halilovič, ktorý ale po pätnástich minútach strávených na ihrisku pre zranenie prepustil miesto Majtánovi.

Jasnú pečať dal výsledku v 80. minúte z penalty Depetris a skóre uzavrel tesne pred koncom Jež.

„V prvom polčase sme skúsili iné rozostavenie, ako hrávame zvyčajne, nastúpili sme s troma obrancami. V útočnej fáze to bolo z našej strany solídne, smerom dozadu ale horšie, Súper nás prekvapil, vysúval až štyroch hráčov dopredu, s čím sme mali problém sa popasovať. Napriek tomu sme si vypracovali veľké šance. Po zmene strán sme prešli na klasické rozostavenie 4-2-3-1 a herne sme už mali navrch a zaslúžene sme vyhrali,“ zhodnotil zápas asistent trénera Ivana Hucka Miroslav Karhan.

Ten mimochodom vo štvrtok zložil úspešné prijímacie skúšky na trénerskú UEFA pro-licenciu. Ak úspešne zvládne dvojročné štúdium, získa najvyššie trénerske vzdelanie potrebné pre slovenskú ligu.

Okrem neho absolvujú kurz aj niektorí ďalší bývalí ligoví hráči ako Ján Kozák ml., Stanislav Varga či Jozef Pavlík.

Ďalší prípravný zápas odohrajú červeno-čierni v sobotu 6. februára. O 12.00 nastúpia vo Vítkovciach proti Baníku Ostrava.

Spartak Trnava - FK Pohronie 4:0 (0:0)

Góly: 49. Cléber, 54. Halilovič, 80. Depetris (pen.), 86. Jež
SPARTAK: Jakubech - Godál, Tóth, Horník (68. Oravec) - Baéz, Bello (46. Cleber) - Schranz (80. Lola), Jež, Mikovič (46. Čonka) - Tambe (46. Halilovič, 60. Majtán), Depetris

POHRONIE: D. Holec – Hatok, Nosko, J. Sekereš, Prikryl, A. Sekereš, Frimel, Páleník, Garaj, Sojka, Širáň

Striedali: Pelegrini, Blahút, Rišňovský, Blaho, Palko

V Turecku aj proti Dúbravkovi

Andeli už poznajú aj súperov, s ktorými sa stretnú na hernom sústredení v Turecku, kam odlietajú deň po zápase s Ostravou. V krajine polmesiaca sa postupne stretnú čiernohorským tímom FK Rudar Pljevlja (10. februára), kazašských FC Atyrau (13. februára) a dánskym Esbjerbom (16. februára), kde chytá slovenský brankár Martin Dúbravka. Presné časy zápasov budú vedieť andeli až v Turecku.