Spartak vyhral v prípravnom zápase nad Baníkom Ostrava

ŠPORT - Futbal - Spartak | 6.2.2016, 13.54, Ján Král

Spartak Trnava vyhral v medzinárodnom prípravnom zápase nad Baníkom Ostrava 2:0. Andeli skórovali vždy v závere polčasov.

Spartak vyhral v prípravnom zápase nad Baníkom Ostrava

Duel, ktorý sa hral na prírodnom trávniku vo Vítkoviciach, sprevádzala búrlivá atmosféra, o ktorú sa starali nielen priaznivci Baníku. Počas duelu použili aj pyrotechniku a dymovnice. V hľadisku nechýbala ani početná ekipa fanúšikov z Trnavy.

Pre ostravský celok, ktorý je po jeseni na chvoste tabuľky českej súťaže, to bola generálka na ligu. Tú odštarujú budúcu nedeľu v Mladej Boleslavi.

Už v 10. minúte pre zranenie z predošlého súboja zo zápasu odstúpil Cleber. Na trávniku ho nahradil Halilovič.

Dej hry sa dlho odvíjal medzi šestnástkami, útoky končili na pozorných obranách.

Až po polhodine hry vyšla Baníku akcia po svojej ľavej strane, keď sa rýchlymi narážkami dostali za obrany andelov a po spätnej prihrávke napálil Holzer asi z desať metrov nad bránku.

Podobná akcia vyšla krátko pred prestávkou Trnave. Mikovič z ľavej strany vyzval ku skórovaniu Ježa, ten vypálil z prvej ľavačkou a jeho strelu tečoval domáci zadák tak nešťastne, že lopta skončila v sieti bezmocného Šroma, ktorý bol v protipohybe – 0:1.

Fanúšikovia Spartaka v Ostrave. Foto: Lukáš Grinaj

Po zmene strán andeli pridali a vytvorili si viac šancí. Spoza šestnástky nebezpečne vystrelil Mikovič. Neskôr zamestnal domáceho gólmana po Čonkovom centri hlavičkou Tambe.

Posledných dvadsať minút prebrala taktovku hry opäť Ostrava. Kamenár mal prácu pri dvoch príležitostiach domácich.

Andeli však opäť udreli, v samom závere po brejku našiel Tambe pasom nabiehajúceho Mikoviča, trnavský odchovanec zachoval v koncovke pokoj a s prehľadom upravil na konečných 0:2.

Baník Ostrava – Spartak Trnava 0:2 (0:1)

Góly: 40. Jež, 90. Mikovič

BANÍK: Šrom - Dostál, Kaša, Honiš, Lučič - Hrubý, Lásik, Ožvolda - Mondek, O. Šašinka, Holzer

Striedali: Helešic, Matěj, De Azevedo, Vengřinek, Celba, Červenka, Szotkowski, Buček

SPARTAK: Jakubech (46. Kamenár) – Kadlec, Tóth (46. Nikolič), Horník (75. Oravec), Čonka – Jež (78. Bango), Bello (75. Mihálik) - Schranz, Cleber (10. Halilovič), Mikovič – Depetris (46. Tambe)