Futbal, 7. liga B: Dolný Lopašov vyhral v Bojničkách, v Ostrove sa stretli nestarnúci kamaráti

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 23.4.2016, 19.38, prispievatelia

Ostrov uspel v súboji proti Banke v pomere 4:2, keď dva góly dal kanonier Klasovitý. Zaujímavosťou duelu boli striedania domáceho mužstva, keď sa na plochu v priebehu zápasu dostali iba hráči s priezviskom Svetlík. Okrem Bernarda, ktorý hral od úvodu sa k nemu postupne pridali aj Marek, Ladislav a Filip.

Futbal, 7. liga B: Dolný Lopašov vyhral v Bojničkách, v Ostrove sa stretli nestarnúci kamaráti

Futbalista Ostrova Ladislav Svetlík (vľavo) , ktorý má 47 rokov, sa v zápase s Bankou stretol ako protihráč s Dušanom Kusým (46). Svojho času hrávali spolu za Vrbové. Foto: george

Pečeňady vyhrali nad Ratnovcami prvý polčas 1:0, ale po zápase sa z bodov tešili hostia, ktorí dokázali otočiť duel po góloch Stachuru a Šišku.

Koplotovce sa po vysokej prehre v Dolnom Lopašove rehabilitovali Šterusmi, ktoré vyprevadili z ihriska po výsledku 4:0. Zápas mali dobre rozbehnutý po góloch Tajber a Kováča, v druhom polčase sa dvakrát presadil Patrik Bališ.

Vedúci Dolný Lopašov vybojoval tri body v Bojničkách po výhre 3:2. Za hostí otváral skóre Vrbovský a dva góly pridal Masárik. Skóre za domácich menili Kabát a z penalty Bučko.

Šípkovému stačil jeden jediný presný zásah na pripísanie si troch bodov v súboji proti Trakoviciam. V 84. minúte ho zaznamenal Tomáš Žiťnanský.

Chtelnica si zastrieľala proti Maduniciam a najmä zásluhou štvorgólového Mariana Bogoru vyhrala 7:2.

Strelecky sa darilo a aj Tomáškovi, autorovi dvoch presných zásahov. Skóre by možno bolo aj vyššie, ale domáci hrali od 57. minúty bez vylúčeného Cibrína.

Veselé vyhralo nad Dubovanmi 2:0, oba góly padli až v druhom polčase, keď sa do listiny strelcov zapísali Klúčovský a striedajúci Bokor.

Prašník sa po avizovanom nepricestovaní Kľačian bez boja tešil z troch bodov za kontumačnú výhru.

ALNA 7. LIGA B – 23. KOLO:

Pečeňady – Ratnovce 1:2 (1:0)

Góly: 44. Miškolci (z pen) – 67. Stachura, 86. Šiška

PEČEŇADY: Rybanský - Michalčík, Durdy, Tomáš Ondrášik, Jankovič, Chudý, Ondrášik, Daniška, Lužák, Miškolci, Macho (Mitošinka, Vidlička, Moravčík)

RATNOVCE: Lazový - Pulman, Stachura, Bílik, Kútny, Kalaba, Šiška, Pavlovič, Bírešík, Galbička, Paulovič

Koplotovce – Šterusy 4:0 (2:0)

Góly: 13. Tajber, 29. Kováč, 47. a 87. P. Bališ

KOPLOTOVCE: Poláčik - Strnisko, Pavlák, Peťovský, Volko, Brestovanský, Tajber, Kováč, Majka, Bališ, Lackovič (Schmizing, I. Bališ, Halas)

ŠTERUSY: Palkech - Rechtorík, Dovičič, Gvizd, Jozef Nesteš, Strapatý, Madunický, Gajdošík, Žilka, Sereda, Mário Nesteš (Pečenadský)

Bojničky – Dolný Lopašov 2:3 (0:1)

Góly: 46. Kabát, 83. Bučko (z pen) – 45. Vrbovský, 64. a 74. Masárik

BOJNIČKY: Marek Šesták - Marek Pavelka, Václavík, Špáčil, Vyhlídal, Kabát, Daniel Šesták, Mihina, Miroslav Pavelka, Kubíček, Bučko (Dekan)

D. LOPAŠOV: Pavelský - Beblavý, Buchel, Lenghart, Masárik, Gula, Braniša, Hornák, Lukáč, Mačica, Vrbovský (Mačica, Kubiš, Zemko)

Šípkové – Trakovice 1:0 (0:0)

Gól: 84. Žitňanský

ŠÍPKOVÉ: Líška - Nižňanský, Ilenčík, Oška, Šalát, Koyš, Žitňanský, Držík, Kolník, Kimerling, Kusý (Kolník, Kubík)

TRAKOVICE: Mužila - Radošovský, Kubiš, Čepčány, Matúš Janovič, Marcel Tolarovič, Komarňanský, Ščasnovič, Jakub Tolarovič, Filip Janovič, Hlatký (Tomovič)

Chtelnica – Madunice 7:2 (4:2)

Góly: 9. a 58. Tomáška, 18., 24., 37. a 52. M. Bogora, 89. Tomašovič – 20. Chalány, 40. Blaho (z pen)

ČK: 57. Cibrín (Chtelnica)

CHTELNICA: Bašňák - Dávid Zemko, Kičina, Bílik, Melicher, Cibrín, Čížik, Tomáška, Piešťanský, Bogora, Ondrej Zemko (Tomašovič, Brisuda, Kubiš)

MADUNICE: Púdela - Mesároš, Žažo, Kosa, Chalány, Sedláčik, Blaho, Stankovič, Hromada, Horváth, Pisarik (Hyben)

Veselé – Dubovany 2:0 (0:0)

Góly: 70. Klúčovský, 86. Bokor

VESELÉ : Ševečka - Urban, Michalčík, Bartovic, Konečný, Valíček, Dadík, Denis Krajčo, Klúčovský, Gula, Matúš Krajčo (Bašovský, Bokor, Konček)

DUBOVANY: Kalaš - Martin Kollár, Jozef Kollár, Kusý, Brucháč, Lietavec, Vrbík, Šimon Strečanský, Dovičič, Masaryk, Martin Strečanský (Klein, Bubák, Horňák)

Prašník – Kľačany 3:0 kontumačne - hostia vopred avizovali, že na zápas nevycestujú pre množstvo zranených a absentujúcich hráčov

Ostrov – Banka 4:2 (3:0)

Góly: 8. a 60. Klasovitý, 16. Kabát, 24. Bolješik – 49. Szabo, 56. Samuhel

OSTROV: Hajdín - Regina, Bolješik, Klasovitý, Valo, Mitošinka, Urbánek, Svetlík, Jankech, Kabát, Legiň (M. Svetlík, L. Svetlík, F. Svetlík)

BANKA: Mišák - Varga, Babiš, Tomiš, Belan, Samuhel, Szabo, Kusý, Hornák, Džubina, Korchan (Vajsábel, Šnajdar, Klampár)

Ostrov začal ako z veľkej knihy a prvé tri strely skončili v bráne hostí. Najprv skóroval Klasovitý, keď elegantne obstrelil múr, následne Kabát krížnou strelou s pomocou žrde nedal šancu brankárovi hostí, vrcholom prvého polčasu bol krásny lob Mitošinku po rýchlom brejku, ktorý naštartoval domáci brankár Hajdin.

Po polčase si domáci mysleli, že už je vybavené, no kým sa poriadne nadýchli, po góloch Szaba a Samuhela bolo 3:2. Potom opäť zabrali, po akcii L. Svetlíka a centri Kabáta skóroval Klasovitý. Zápas sa potom viac-menej dohrával, väčšina akcií sa odohrávala medzi šestnástkami a skóre sa už dokonca nezmenilo. Domáci vyhrali zaslúžene.