Futbal, 5. liga: Veľké Kostoľany zdolali Drahovce, Hlohovec iba remizoval

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 24.4.2016, 20.07, prispievatelia

Pre Zvončín mali dva rýchle góly v podaní Michala Zelenského a Matúša Klenkoviča napokon cenu zlata. Domáci prišli proti Gbelom v druhom polčase o dvoch vylúčených, ale na celkovú výhru 2:1 im to stačilo.

Veľké Kostoľany doma zdolali Drahovce. Foto: Miroslav Ledecký

Červené karty z tímu Zvončína videli Vandák a Semanko, s najväčšou pravdepodobnosťou tak nebudú môcť hrať o týždeň v dôležitom stretnutí v Hlohovci. Do zostavy sa ale po treste vráti Bron.

Ani dva góly Martina Směřičku nepomohli Trebaticiam k čo i len bodu na pôde Spartaka Šaštín-Stráže. Domáci vyhrali 3:2 a na vedúci Zvončín strácajú dva body. Majú však zápas k dobru.

Krakovany porazili Križovany po jedinom góle zo záveru zápasu. Strelil ho Hazda v 89. minúte. Hostia doplatili na početné zranenia, v stretnutí im pre zdravotné problémy chýbali Dobiš, Vrábel, Šuran a Tomáš Táčovský.

Veľké Kostoľany zdolali Drahovce 4:0. V prvom polčase sa presadil Matúš Velšic, v druhej časti hry pridal dva góly Filin a jeden Svítek.

Horné Orešany vyhrávali 1:0 v Oreskom, ale stačilo to na výhru iba v prvom polčase. Potom už domáci štyrmi gólmi otočili skóre a vyhrali.

Hlohovec vezie bod z Moravského Sv. Jána za remízu 3:3. Dva z ich troch gólov strelil kanonier Došek, jeden si dali domáci sami.

5. LIGA ZÁPAD – 19. KOLO:

Zvončín – Gbely 2:1 (2:0)

Góly: 9. Zelenský, 11. M. Klenkovič – 71. Nemec

ČK: 62. Vandák, 73. Semanko (obaja Zvončín)

ZVONČÍN: Babirát - Vandák, Krajčovič, Poláček, M. Klenkovič, Jankovič, Zelenský, Dolinaj, Brečka, Drozda, Semanko (Kopčan, Backa, Ekhardt)

Spartak Šaštín-Stráže – Trebatice 3:2 (1:1)

Góly: 18. Brunner, 70. a 83. Šúrek – 45. a 86. Směřička

TREBATICE: Veselý - Bíro, Směřička, Zelenay, Stredák, Klačman, Kirka, Machač, Pažík, Hrnčiar, Mosný (Škamla, Líška, Prištic)

Krakovany – Križovany nad Dudváhom 1:0 (0:0)

Gól: 89. Hazda

ČK: 86. Kurban (Krakovany)

KRAKOVANY: Ondrej Sedlák - Bukovčák, Holán, Ondrejka, Feranec, Pavol Sedlák, Kališ, Netsch, Hazda, Kubran, M. Jurda (P. Jurda, Petrík)

KRIŽOVANY: Drinka - Antal, Horský, Málik, Baláž, Blaho, Šiška, Táčovský, Červenka, Šuran, Hermanský (Záhumenský)

Veľké Kostoľany – Drahovce 4:0 (1:0)

Góly: 18. Velšic, 51. a 68. Filin, 71. Svítek

V. KOSTOĽANY: Jamrich - Vavrinec, Mačica, Velšic, Janíček, Grígel, Svítek, Virág, Filin, Kollár, Prosnan (Lopatka, Janega)

DRAHOVCE: Paulovič - Michálek, Poláčik, Nádaský, Marušic, Horúcka, Gabriš, Sedlák, Vančo, Zajac, Švikruha (Vančo, Šerjeník)

Oreské – Horné Orešany 4:1 (0:1)

Góly: 56. Palvačka, 77. Pagáč, 87. Guoth, 90. Jarábek – 44. Blažo

H. OREŠANY: Ostrihoň - Zajíček, Stacho, Matej Krchnavý, Galgóci, Malý, Zvonár, Horník, Blažo, Marek Krchnavý, M. Mekký (A. Mekký)

Moravský Sv. Ján – Hlohovec 3:3 (2:2)

Góly: 14. Palkovič, 15. a 79. Kudlička (druhý z pen) – 33. a 44. Došek, 47. vlastný

HLOHOVEC: Planický - Pinček, Cabadaj, Svíba, Andrássy, Veľký, Došek, Planieta, Modrovič, Adamík, Suchánek (Loskot, Chorvat)

Slovan Šaštín-Stráže – Mokrý Háj 1:1

1   Zvončín 19 12 6 1 59:16 42 12
2   Oreské 19 13 2 4 46:25 41 11
3   Spartak Šaštín-Stráže 18 13 1 4 47:15 40 13
4   Hlohovec 19 12 4 3 50:22 40 13
5   Trebatice 18 10 3 5 39:17 33 6
6   Veľké Kostoľany 19 9 5 5 22:14 32 2