Futbal, 4. liga: Jaslovské Bohunice hrali ešte bez nového trénera, Malženice prehrali

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 24.4.2016, 21.00, prispievatelia

Jaslovské Bohunice vyhrali na pôde Kanianky 3:1. Mužstvo naštartoval rýchly gól Chalányho, po polhodine pridal ďalší Poláček. Víťazstvo potvrdil v 83. minúte Koleno, domáci už potom iba korigovali Švolíkom.

Stredopoliar Marek Bubenko v minulosti hrával napr. za Prešov, Banskú Bystricu, Nitru či Trenčín. Teraz pôsobí vo funkcii hrajúceho trénera Trenčianskych Teplíc. Vo Vrbovom absolvoval svoju brankársku premiéru. Foto: Ján Král

Hostí ešte v stretnutí neviedol nový tréner ŠK Blava Patrik Maron. Jeho vymenovanie do funkcie pre jeho zdravotné problémy nútene oddialili o týždeň neskôr. V ďalšom kole by už ale mal sedieť na lavičke tímu. V Kanianke viedol tím z pozície trénera rovnako ako pred týždňom predseda klubu Marek Juhász.

Divoký zápas videli diváci vo Vrbovom, kam pricestovali Trenčianske Teplice. V stretnutí padlo až jedenásť gólov. Hostia viedli od 5. minúty, v 34. už bolo ale 3:1, neskôr 4:2 a v 58. minúte hosťujúci Šiko skompletizoval svoj hetrik a dokonca vyrovnal.

Zlom nastal v 75. minúte, keď striedajúci Kurinec opäť posadil na koňa domácich, ktorí ešte Spálom a Majgotom skóre prikrášlili na konečných 7:4.

K streleckému dňu pomohlo domácim aj to, že hostia nemali k dispozícii potrestaného brankára Kopčana a keďže druhým klub nedisponoval, musel sa medzi tri žrde postaviť hrajúci tréner Marek Bubenko, inak bývalý ligový stredopoliar.

Chytal do stavu 5:4, potom sa presunul do poľa a brankársky dres si obliekol Tomáš Verchola. Trenčianskym Tepliciam chýbali aj ďalší piati hráči, ktorí dostali trest za konflikt v Beluši, mužstvo teda nastúpilo výrazne v oklieštenej zostave.

Malženice v Častkovciach prehrali gólom zo samého záveru zápasu, keď do siete trafil Tuschel. Dynamo si tak pred stredajšou dohrávkou s Belušou pokazilo východiskovú pozíciu, pretože na lídra súťaže strácajú už dvanásť bodov.

Beluša pritom len remizovala Bolerázom, keď prehrávala gólom Németha. V 79. minúte zariadil remízu Hrnčík. Slavoj dohrával od 61. minúty bez vylúčeného Železníka.

4. LIGA SZ – 23. KOLO:

Kanianka – Jaslovské Bohunice 1:3 (0:2)

Góly: 87. Švolík – 2. Chalány, 33. Poláček, 83. Koleno

JASL. BOHUNICE: Matejkovič – Kolarovič, Jakubička, Sekera, Broš, Koleno, Doka, Poláček, Machovič, P. Krajčovič, Chalány (Bakši, Prvý, Moravanský)

Vrbové – Trenčianske Teplice 7:4 (4:3)

Góly: 24. a 34. Sumer, 30. a 89. Majgot, 38. Zelenay, 75. Kurinec, 88. Spál – 5., 37. a 58. Šiko, 41. Jambor

VRBOVÉ: Valovič – Doktor, Lackovič, Spál, Majgot, Andrísek, Strecký, Zelenay, Gažík, Vlado, Sumer (Ďuračka, Kurinec, Šimor)

Častkovce – Malženice 1:0 (0:0)

Gól: 90. Tuschel

MALŽENICE: Honza – Lulovič, Hutár, Vdovjak, Lančarič, Hlúch, P. Ľ. Balážik, Zvolenský, Benkovský, Kočiš, Rapavý (Gogolák, Buchanec)

Beluša – Boleráz 1:1 (0:1)

Góly: 79. Hrnčík – 21. Németh

ČK: 61. Železník (Boleráz)

BOLERÁZ: Hrivňák – Klačo, Mir. Daniš, Lalík, Blaško, Kitta, Líška, Németh, Mackovčín, Humel, Železník, Blaško (Mikinič, Hrebík, Červenka)