Spartakovec Schranz pauzoval viac ako mesiac, vrátil sa gólovo

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.4.2016, 12.43, Ján Král

Pre zranenie pauzoval viac ako mesiac, návrat do základnej zostavy však oslávil najlepším možným spôsobom. Ivan Schranz strelil druhý gól Spartaka proti Žiline a výrazne tým naklonil misky váh na stranu Trnavy, ktorá napokon zvíťazila 3:0.

Ivan Schranz (v bielom) v obkolesení Žilinčanov Paura a Diaza (vpravo). Foto: Juraj Cisár

Zdravotné problémy v oblasti achilovky limitovali Ivana Schranza od marcového duelu na Myjave. V zostave mal byť už proti Skalici, počas predzápasovej rozvičky sa ale opäť zranil.

Naskočil tak až do stredajšieho stretnutia na bratislavskom Slovane, kde odohral záverečných 34 minút. Proti Žiline pobudol na trávniku do 79. minúty, následne prepustil miesto Halilovičovi.

„Ivan bol štyri týždne mimo hry, trénoval individuálne, absolvoval doplnkové tréningy. V zápase nehlásil vážnejšie problémy, bola tam drobnosť v závere, skôr sa ale iba zľakol a vypýtal sa dole,“ povedal asistent trénera Martin Rusňák na pozápasovej tlačovke.

„Vypadol som na dlhšie a ešte sa stále dávam dokopy. Som rád, že už som mohol hrať a pomohol k víťazstvu,“ poznamenal k svojim zdravotným patáliám Schranz.

Gól ho povzbudil, v tejto sezóne išlo o jeho štvrtý. Naskočil pritom do osemnástich z 29 duelov.

„Podstatné je, že gól prispel k víťazstvu. Pre nás to bol možno najdôležitejší zápas v sezóne, veľmi sa teším, že som mohol pomôcť a zvíťazili sme.“

Poďakovania za gólovú asistenciu zo 66. minúty bude musieť Schranz nasmerovať Baezovi.

„Bolo to skôr spontánne. Videl som, že Aldo sa na mňa pozerá a mohol by myslieť na to, čo ja. Urobil to fantasticky, našiel ma a zakončenie už potom bolo jednoduché,“ dodal.

Išlo veru o pekný futbalový moment. Fanúšikovia za druhý polčas andelom právom zatlieskali. Na mužstvo čaká najbližší duel v Trenčíne.

Na štadióne pod Matúšovým hradom sa predstavia až v pondelok 2. mája o 19.00, pretože Trenčania hrajú v piatok finále národného pohára so Slovanom.