Futbalová glosa: Siladiciam s Hrnčiarovcami zachránil bod teleport obrancu

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 25.4.2016, 16.00, prispievatelia

Futbal na nižších úrovniach treba brať niekedy s nadhľadom. O to sa snaží vo svojich glosách aj futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár.

Futbalová glosa: Siladiciam s Hrnčiarovcami zachránil bod teleport obrancu

Hrnčiarovce aktuálne strácajú na predposledné Brestovany tri body. Ilustračné foto: jkr

Tentoraz písal odľahčene o zápase Siladice - Hrnčiarovce 1:1 (1:1) (klikni pre bližší kontext).

v 23. kola kola mlynského zavítali borci z Hrnčiaroviec na Estádio de Siladice s úmyslom potvrdiť  aj výsledkovo zlepšujúcu sa fazónu.

Josého konečne nemuselo trápiť zloženie základnej zostavy, jedinou zmenou bolo, že zmenil rozmiestnenie panáčikov, Queto začal netradične sprava, Maťo zľava a Šuri pod hrotom.

Doprial nám aj los, keď Rado Van do prvého polčasu vybral poveternú stranu a so studeným frontom presúvajúcim sa oblasťou nízkej brázdy zvlneného tlaku vzduchu v chrbte, sme začali aktívnejšie, keď hneď v 1. minúte si na kolmicu za obranu nabehol Maicon, tiesnený však nemieril presne.

Vítr v zádech a naša územná prevaha pokračovala. Okrem pekných kombinačných akcií sa nám darilo vyhrávať aj v súboje v strede poľa, takže domáci sa snažili využívať dlhými loptami rýchlonohého Kinčiho na hrote, ktorý nám s Duškom pár razy porobil pekné nohy, prípadne sa párkrát mohli spoľahnúť na Voza, ktorý nepochopiteľnými minelami zásoboval domáci útok.

Od 25.minúty však opäť začalo horieť pred domácou bránou, do šancí sa postupne dostal Šurinka, klasicky Jeďo, spoza šestnástky to skúšali Sedlo s Rado Vanom, ale buď nemierili presne, alebo im v strave chýbalo železo a gólman domácich ich strely v pohode kryl.  Karel Kryl, Bratříčku zavírej vrátka.

Tie však odolávali len do 35. minúty, keď Sedlo našiel napravo voľného Maťa, ten podpornou pravačkou našiel v päťke opusteného Jeďa a ten koníčkom prekonal bezmocného Spála. Trikrát sláva.

35.minúta a 0:1.

V týchto fázach boli domáci psychicky na tom dosť zle, preto sme im podali pomocnú ruku, ľahkou stratou lopty im darovali rýchlu kontru a po našom nedôslednom bránení bol na konci peknej akcie Laurinec, ktorý po peknej kombinácii podstreli Kuzmiča.

39.minúta 1:1.

Stav sa do konca prvého dejstva nemenil, do druhého nás čakala ťažká šichta oprotiva vetru, ale vetry sme z toho nedostali.

V 50. minúte skvele vychytal rýchleho Kinčiho Kuzmič, hra sa vyrovnala, domáci však až na pár streleckých pokusov spoza šestnástky ďalšími čistými šancami Kuzmiča neohrozovali.

Naopak, trpezlivou hrou kombinačnými akciami sme dokázali neutralizovať nevýhody hry proti vetru.

Kým domáci sa spoliehali skôr na inidviduálne prieniky do nášho vápna cez technicky a dobre rýchlostne vybavených hráčov, u nás rozhodoval skôr tímový duch, založený na trpezlivej rozohrávke.

A ten nám aj mohol priniesť zaslúžené ovocie najprv v 78. minúte, keď po peknej lopte za obranu Jeďo druhýkrát rozvlnil sieť, postranný však odmával ofsajd.

V 82. minúte sa dostal k lopte opäť, na rohu päťky rutinérsky obišiel aj brankára, zacielil, poslal loptu do sita, kde sa vzal, tu sa vzal, do brány sa teleportoval domáci obranca a obetavo zachránil Siladičanom bod.

Dobrý mač, vzhľadom k priebehu bod možno aj málo, nezostáva nič iné, len potvrdzovať kvalitu v každom ďalšom zápase.

O týždeň Bacharillos z Leopoldova, konečne zdoláme jedného z lídrov tabuľky.