Futbal, 4. liga: Malženice podľahli Beluši, o postupujúcom je už takmer rozhodnuté

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 27.4.2016, 20.03, Ján Král

Beluša si po víťazstve 3:1 v Malženiciach de facto zabezpečila postup zo štvrtej ligy severozápad. Formálne síce ešte nie, potrebuje získať ďalšie body, triumfom na pôde druhého celku tabuľky sa ale odtrhla na čele tabuľky už na pätnásť bodov.

Futbal, 4. liga: Malženice podľahli Beluši, o postupujúcom je už takmer rozhodnuté

Pri tejto akcii Beluše uspel brankár Malženíc Hluch, po zápase sa ale tešili hostia. Foto: Ján Král

Malženice síce ešte majú zápas k dobru, ťažko však predpokladať, že Beluša si výrazný náskok nechá vo zvyšných siedmich kolách utiecť. Rovnalo by sa to futbalovému zázraku.

Belušu poslal v stredajšej dohrávke 20. kola v Malženiciach do vedenia v 12. minúte tvrdou strelou z diaľky Novisedlák, ktorý využil zlú rozohrávku brankára Hlúcha.

Na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 36. minúte po rohovom kope hlavičkou skúsený Lukáš Zápotoka.

Cez prestávku domáci zmenili rozostavenie, prešli na hru s dvoma útočníkmi, zlepšili svoj výkon, pritlačili súpera a viac sa tlačili do zakončenia.

V 76. minúte sa ale pošmykol tridsať metrov od brány Hutár, stratil loptu, do brejku sa dostal Kršák a hoci mu lopta odskočila, pohotovo ju vzápätí nápalil za Hlúchov chrbát a zvýšil vedenie Beluše na rozdiel troch gólov.

Domáci ešte rýchlo odpovedali Rapavým, ktorý po Gogolákovom centri z ľavej strany preukázal svoje hlavičkové schopnosti. Ďalší gól sa už ale Dynamu streliť nepodarilo a tak zostalo pri skóre 1:3.

Kapitán Beluše: Oslavovať ešte nejdeme

Hostia boli po záverečnom hvizde rozhodcu maximálne spokojní, ich 37-ročný kapitán Pavol Vavrík však ešte tlmil postupovú radosť.

„Duel začal zhurta, pre nás bolo dobré, že sme dali ako prvý gól. Potom sme sa snažili hru kontrolovať, čo sa nám väčšinu zápasu aj darilo. Hrali sme veľmi dobre po taktickej stránke a to rozhodlo. Malženice boli húževnatý súper, sme radi, že sme tu vyhrali. Oslavovať ale ešte nejdeme, máme pred sebou ťažké zápasy. Dúfam ale, že už o prvé miesto neprídeme,“ uviedol P. Vavrík, ktorý hrával aj najvyššiu súťaž v drese Púchova.

Benkovský: Doplatili sme na zlý prvý polčas

Pri neúčasti Miroslava Karhana bol najskúsenejším hráčom Malženíc stredopoliar Daniel Benkovský.

„Stálo proti nám jedno veľmi dobré kompaktné mužstvo. Doplatili sme na prvý polčas, v ktorom sme hrali veľmi zle. Po zmene strán sa to trochu zlepšilo, ale vyhralo napokon lepšie mužstvo,“ povedal o zápase Benkovský.

„Zadrel sa nám teraz stroj, nejako nám to nejde. Hrá sa však do posledného kola, zabojujeme o druhé miesto. Hrá sa ešte o veľa bodov, postup je však už stratený. Beluša je prvá zaslúžene,“ pridal objektívne.

Glonek popísal dôvody zaváhaní

Ani tréner Dynama Vladimír Glonek netajil sklamanie: „Zápas nám nevyšiel podľa našich predstáv. Chceli sme Belušu poraziť, bohužiaľ, veľa vecí, ktoré sme si povedali a ktoré sme chceli realizovať, zostali v šatni. Výsledkom toho bol veľmi zlý prvý polčas, po ktorom sme prehrávali o dva góly. Po prestávke sme zmenili rozostavenie hráčov, chceli sme so stretnutím niečo urobiť. Druhé dejstvo bolo z našej strany oveľa lepšie, momentálne sa ale boríme s koncovkou, stroskotávame na tom, že nepremieňame šance. Pri treťom góle sme spravili individuálnu chybu, keď sa pošmykol stredný obranca a súper zvýšil vedenie. To nám tiež nepridalo, v závere sme ale dali aspoň čestný gól, keď sa po centri Gogoláka presadil Rapavý,“ obzrel sa za stretnutím.

„Po jesennej časti sme boli druhí s osembodovou stratou na Belušu. Určite žiadne mužstvo na druhej pozícii by v našej situácii sezónu nevypustilo. Tak sme k tomu pristúpili aj my. Chceli sme Belušu ponaháňať, mužstvo sme posilnili, zo začiatku to vyzeralo, že to pôjde, úvodné tri zápasy sme vyhrali, remizovali sme v Šimonovanoch. Potom nás pribrzdila viróza, zranenia, mužstvo vypadlo z rytmu, netrénoval dostatočný počet hráčov. Výsledkom je súčasná situácia. Dostali sme sa do fázy, keď nevyhrávame zápasy, aj tie stretnutia, v ktorých vedieme, nedokážeme dotiahnuť do zdarného konca. Beluša je momentálne v lepšej športovej forme a zaslúžene zvýšila svoj náskok,“ pridal Glonek.